Ігор Горжій: «Не можу бути байдужим до екологічних проблем Полтавщини»

e-mail Друк PDF

30 травня в прес-центрі обласного комунального інформаційного агентства «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія щодо екологічної ситуації у с. Білики Кобеляцького району.

Як зазначив Ігор Горжій, метою прес-конференції є привернення уваги влади до термінового вирішення екологічної проблеми у Біликах, пов’язаної із виробничою діяльністю ТОВ «Сільські традиції». При цьому, на переконання Ігоря Горжія, влада зобов’язана дати належну оцінку злочинним діям осіб, які свого часу підписали акт про введення в експлуатацію свинокомплексу «Ясні зорі», з грубим порушенням проекту та екологічних норм.

Разом із тим, Ігор Горжій наголосив, що категорично не погоджується з думкою Дмитра Ярмоленка, автора публікації на сайті «Полтавщина» («Виїзне засідання екологічної комісії облради у Біликах не вирішило проблеми з місцевим свинокомплексом»), в якій стверджується, що «виїзне засідання ще більше розсварило два табори біличан».

«Ми ставили за мету, знайти точки дотику, допомогти громаді порозумітися з підприємством, прискорити вирішення екологічної проблеми у Біликах, - наголосив Ігор Горжій. – Депутати за те, щоб свинокомплекс працював, не забруднюючи довкілля і не наносячи шкоди здоров’ю людей»

Разом із Ігорем Горжієм перед журналістами виступили Білицький селищний голова Юрій Латиш, депутат Білицької селищної ради Інна Жук, голова громадської організації «Своя земля» Лідія Плужник.

«За 5 років роботи різних комісій ніяких зрушень на краще у вирішенні проблеми не відбулося, - констатував Юрій Латиш. - Нестерпний запах над селищем так і не зник».

Селищного голову підтримує Інна Жук: «Насосна станція на свинокомплексі працює без системи збору і утилізації каналізаційного газу, а власники не хочуть вкладати кошти в екологію, бо це їм не вигідно».

Сьогодні територіальна громада налаштована рішуче, кажуть присутні на прес-конференції біличани. Люди вимагають закриття комплексу, готові до акцій протесту аж до блокування руху до підприємства

«Ніякі робочі місця не варті здоров’я населення, - підкреслила Лідія Плужник. – Повітря забруднене, вода у колодязях зникає, люди стали частіше хворіти».

Саме тому виступаючі були одностайними щодо якнайшвидшого дієвого розв’язання екологічної проблеми у Біликах, притягнення до відповідальності винних у забрудненні довкілля.

Потому Ігор Горжій, Юрій Латиш, Інна Жук, Лідія Плужник відповіли на запитання журналістів.