Співпраця не завершується - ініціюємо наступний етап!

e-mail Друк PDF

Подальшу співпрацю з проектами Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) громад Полтавщини обговорили під час зустрічі експертів товариства з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким. "5 програм за рік на суму 3 мільйони гривень - чималий результат для реалізації потреб громад у багатьох галузях", - зійшлись на думці учасники зустрічі. Та завершення роботи етапу проекту зовсім не означає припинення його в Україні.

- Ми прибули, щоб обговорити не лише успіхи впровадження проектів у співробітництві з GIZ на Полтавщині. Наше завдання сьогодні - намітити напрямки, які могли б стати основою для подальшої співпраці, - сказала експерт впровадження проектів GIZ Арлетт Стоянович.

"Співробітництво з проектом - надважливе сьогодні, бо допомагає втілитись ініціативам громади", - зазначив під час зустрічі голова обласної ради Олександр Біленький. Та у перспективній співпраці з GIZ надзвичайно важливою є інформаційна складова.

- У нас сільські ради, у більшості, нічого не знають про переваги співпраці з грантовими програмами. Тому наступним етапом співпраці з проектом GIZ ми хочемо організувати ресурсний центр, через який громади будуть мати інформацію про проекти міжнародної донорської допомоги. А у апараті обласної ради, унаслідок реформування останнього, за цей напрямок буде відповідати окремо створений відділ. І вже сьогодні потрібно розповідати про особливо успішні проекти міжмуніципального співробітництва, щоб показати громадам - разом можна подолати будь-які проблеми, - вважає голова обласної ради.

 

 

Тим часом експерти GIZ говорять - Полтавщиною уже почали цікавитись серйозні інвестори, донорські програми, які готові вкладати кошти у масштабні проекти. За словами заступника керівника проектів Німецького товариства співробітництва в Україні Тараса Журавля, приклади активності громад у вирішенні власних проблем за допомогою міжмуніципальної співпраці, участі у конкурсах проектів з державним фінансуванням дають більше гарантій на успішне вирішення проблем.

- Сьогодні, мабуть, 50% зареєстрованих у Мінрегіонбуді проектів міжмуніципального співробітництва - від Полтавщини. І це хороший знак для грантових програм, для інвесторів. Цей напрямок залучення коштів, на мою думку, потрібно впроваджувати активніше далі, і гідно представляти місцеві проекти на національному рівні, - сказав Тарас Журавель.

"У напрямку заохочення міжмуніципального співробітництва область осторонь не стоїть", - говорить натомість Олександр Біленький.

- У цьогорічних правилах проведення обласного конкурсу проектів місцевих громад ми заклали цілий ряд нововведень. Одним із них ми збільшили вдвічі фінансування з обласного бюджету проектів, реалізація яких базується на міжмуніципальній співпраці, - сказав голова обласної ради.

"Робота зроблена велика - та напрямків для співпраці ще більше" - підбили підсумки учасники зустрічі. Тому домовились - експерти проекту Штефан Дрегер та Арлетт Стоянович стануть ініціаторами продовженню співпраці з GIZ під час переговорів, на яких керівники Німецького товариства спільно з профільним Міністерством Німеччини ухвалять рішення про можливу подальше співробітництво з українськими громадами.