Назустріч людям і їх потребам

e-mail Друк PDF

Раїса Лучко уже понад 50 років мешкає у селі Рибцях під Полтавою. Відоме прізвище у жінки не спроста - її чоловік був братом славетної радянської акторки Клари Лучко, розповідають місцеві мешканці. Жінка говорить, прекрасне село, хороші люди і лікарі у амбулаторії кваліфіковані.

- От тільки до найближчої аптеки - 6 кілометрів. Далеко за ліками йти. А вік уже той, що постійно і потрібно. А аптеку у амбулаторії тричі відкривали і закривали - кажуть, не рентабельно у селі аптечний пункт організовувати, - зітхає жінка.

"Наблизити якісні аптечні послуги до кожного полтавця" - під таким девізом у Рибцях відкрили аптеку КП "Полтавафарм". 31 травня заклад спільно презентували голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, депутат обласної ради, в.о. директора КП "Полтавафарм" Валерій Прядко, депутат обласної ради Руслан Рогов і Полтавський міський голова Олександр Мамай.

- За останні два роки на Полтавщині мережа "Полтавафарм" скоротилась на 10 аптечних закладів. Завдяки наполегливій роботі 2 аптекисьогодні ми відкриваємо для потреб селян - і це серйозний результат. І це соціальні аптеки, у яких націнка на ліки буде складати 10-15 відсотків. Всі зароблені гроші ми використовуємо для впровадження соціальних проектів, підвищення соцстандартів. Так сьогодні вже вдалося збільшити зарплату всім працівникам підприємства на 10%, - розповідає керівник КП "Полтавафарм", депутат обласної ради Валерій Прядко.

Ще одну аптеку - у Опішнянській лікарні Зіньківського району - голова обласної ради Олександр Біленький відкрив разом з депутатами Людмилою Овчаренко, Валерієм Прядком і Анатолієм Ханком. На черзі - великий заклад у центрі селища, який буде забезпечувати потреби 7 тисяч місцевих мешканців. "А усього в планах розширення мережі "Полтавафарм" - 10 нових аптечних закладів до кінця року у селах, які найбільше їх потребують" - повідомив голова обласної ради Олександр Біленький.

- Саме соціальна місія - визначальна у діяльності КП "Полтавафарм". Сьогодні на базі цієї мережі ми впроваджуємо пільгові програми, зокрема, для учасників АТО, ветеранів війни, які мають змогу придбати ліки за мінімальною 5%-ою аптечною націнкою. Ініціатива вже запрацювала в Полтаві у аптеках№2 та №50, у аптеці "Ветеран" Кременчука. І ми рухаємось далі - 1 червня запускаємо ці соціальні програми на базі аптек "Полтавафарм" у Кобеляках, Хоролі, Карлівці і Шишаках, - говорить голова обласної ради.

- Дуже важливо - мережа КП "Полтавафарм" не ставить собі на меті надприбутки. Не можна заробляти на здоров'ї пенсіонерів, учасників АТО, ветеранів. Це - перш за все соціально орієнтоване підприємство. І я переконаний, що саме такі аптеки повинні скласти сьогодні здорову конкуренцію комерційним аптекам, - сказав під час відкриття аптеки у селі Рибцях Полатвський міський голова Олександр Мамай.

Та чи не найголовніше - нові аптеки КП "Полтавафарм" вирішують проблему оперативним забезпеченням людей інсуліном та спецмедикаментами, яка була у селах.

- У Опішні - 55 інсулінозалежних пацієнтів. І їм важко їздити за медикаментами до Зінькова. А тепер ми будемо виконувати програму у забезпеченні інсуліном через аптечний пункт, а далі - через велику аптеку у центрі Опішні, під яку підшукуємо місце, - розповідає завідувачка Зіньківської центральної районної аптеки №24 КП "Полтавафарм" Надія Василенко.

Наступний крок реформування КП "Полтавафарм" - централізовані закупівлі. За словами керівника Валерія Прядка, ці зміни залучать нових постачальників ліків, знизять ціни за рахунок оптових закупівель і, головне, зроблять діяльність підприємства прозорою.