Місцеве самоврядування: акцент на бюджетну політику

e-mail Друк PDF

Минулого тижня у місті Вінниці відбулося засідання Консультативної ради з питань самоврядування під головуванням Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, в якому взяв участь голова обласної ради Іван Момот.

На засіданні обговорювалися підходи до формування місцевих бюджетів та механізми їхнього наповнення у відповідності до Основних напрямів бюджетної політики на наступний рік.

Зокрема, зазначено, що бюджетна політика як одна з рушійних сил розвитку України передбачає у 2012 році подальшу стабілізацію державних фінансів, забезпечення економічного зростання та розбудову конкурентоспроможної економіки, підвищення стандартів життя для підтримки збалансованого розвитку держави.

У контексті формування основних напрямків бюджетної політики щодо місцевих бюджетів Полтавська обласна рада надавала свої пропозиції, які були частково враховані.

Голова Полтавської обласної ради Іван Момот також взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Реформування місцевого самоврядування: національний та міжнародний досвід», яка відбулася у Вінниці.

У ході конференції було розглянуто політико-правові, організаційні аспекти та проблеми реформування місцевого самоврядування в Україні, відповідний національний та міжнародний досвід, визначено оптимальні шляхи прискорення реформування.

«Головним завданням країни, - говориться у резолюції конференції, - повинна стати децентралізація державної влади та формування по-справжньому ефективного, відповідального та дієвого місцевого самоврядування, яке дозволить розкрити державотворчу ініціативу громадян та надасть народу реального суб’єкта у системі організації влади».

Учасники засідання розглянули досвід співпраці місцевих органів влади і органів місцевого самоврядування Вінниччини щодо реалізації програми житлового будівництва.

Окрім цього, у Вінниці відбулося засідання правління Української Асоціації районних та обласних рад, Ради Національного конгресу місцевого самоврядування. Було затверджено пропозиції по утворенню регіональних відділень, комісій Асоціації, визначено персональний склад Ради Національного конгресу місцевого самоврядування та розглянуто проекти її рішень стосовно пропозицій по внесенню змін до Конституції України, проекту виборчого кодексу України, стану виконання місцевих бюджетів.