Людмила Овчаренко: «Ми повинні зосередитися на вирішенні найнагальніших питань роботи обласних комунальних закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення»

e-mail Друк PDF

Днями голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко відвідала з робочою поїздкою Гадяцький та Лохвицький райони. Разом із заступником директора Департаменту охорони здоров’я Юрієм Курилком і директором Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату Анатолієм Шкарбаном вона оглянула Веприцький туберкульозний диспансер, Рашівський будинок-інтернат загального типу, Лохвицьке медичне училище, обласний туберкульозний санаторій і геріатричний будинок-інтернат у Гадячі, поспілкувалася з їхніми колективами, поцікавилася нагальними проблемами.

Як розповіли керівники цих закладів, чимало питань (щодо опалення, поточного ремонту приміщень, організації дозвілля тощо) тут вдається вирішувати своїми силами.

Підсобні господарства допомагають постачати на стіл пацієнтам і підопічним будинків-інтернатів свіжу продукцію рослинного й тваринного походження. Але неможливість виділення коштів на капітальні видатки нерідко заважає зробити щось більше, ніж просто потрібне для виживання. Так, у Веприцькому тубдиспансері немає грошей на заміну вікон,вентиляції. Рашівський будинок-інтернат потребує утеплення корпусу їдальні, придбання нового автотранспорту на заміну старій «швидкій». У їхніх гадяцьких колег найбільш актуальною є потреба в закупівлі обладнання для кухні (у будинку-інтернаті) та заміні вікон (у туберкульозному санаторії). Що ж до Лохвицького медичного училища, то воно потребує лічильників тепла й ремонту даху.

– Я побачила заклади, дізналася про їхні проблеми. Думаю, ми повинні зосередитися на вирішенні найнагальніших питань, – сказала Людмила Овчаренко. – Люди тут працюють, стараються. Із відстані 50-100 кілометрів об’єктивно оцінити їхню роботу, яка в сучасних умовах вкрай складна й з’ясувати справжній стан справ, фактично неможливо. Ніякі розповіді, ніякі папери цього не покажуть. Усе можна побачити тільки в таких робочих поїздках, і я їх збираюся продовжувати. Той, хто працює, не повинен боятися приїзду депутатів, а навпаки – розраховувати на нашу допомогу.