Друге пленарне засідання сьомої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

1 червня відбулося друге пленарне засідання сьомої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять кременчужанина, кулеметника 58-ї окремої механізованої бригади Максима Кочури, який загинув у зоні АТО, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність України.

За традицією, голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди.

За значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, виявлені самовідданість і високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність та у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи орденами «За заслуги» ІІІ ступеня були нагороджені ветеран служби цивільного захисту Євгеній Булат та член громадської організації ветеранів та інвалідів Полтавської області «Союз Чорнобиль України» Володимир Плиска.

Орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня була відзначена науково-педагогічна діяльність завідувача кафедри Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доктора філологічних наук, професора Ольги Ніколенко.

За сприяння у відкритті меморіальної дошки Лесі Українки у столиці Німеччини – Берліні, нові міжнародні ініціативи, вагомий особистий внесок у розвиток співпраці із закордонним українством Подяка Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина була оголошена заслуженому працівнику культури України, голові Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентині Шемчук, члену Ради підприємців міста Полтави Вадиму Голобородову, координатору проектів із увічнення пам’яті великих українців Полтавського обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Інні Романенко.

Почесна відзнака Полтавської обласної ради «За вірність народу України» ІІ ступеню була вручена волонтеру з міста Кременчука Дмитру Кавуннику.

Звитяжну працю першого заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Миколи Лахижи було відзначено Почесною Грамотою Полтавської обласної ради.

Депутати сформували порядок денний пленарного засідання, включивши до нього додаткові питання.

Проекти рішень: «Про Комплексну програму щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки» та «Про Порядок надання та використання коштів іншої субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам у 2016 році на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих адміністративно-територіальних одиниць» обласна рада направила на доопрацювання.

Із суспільно-значимих питань виступили депутати обласної ради: Людмила Овчаренко, Руслан Богдан, Сергій Шевчук, Тетяна Микуця, Петро Ворона, Олександр Алексюк, Наталія Макаруша, Валерій Калюжний, Ігор Горжій. А також громадські активісти: Іван Кибкало, Іван Чумарний, Тетяна Донченко, Роман Стегній, Лідія Шаргородська, Володимир Сухаренко, Любов Місюренко, Володимир Жмуренко та інші. У виступах були порушені проблеми: ремонту доріг, покрівель сільських шкіл, впровадження реформи місцевого самоврядування, національно-патріотичного виховання, працевлаштування молоді, забезпечення населення якісною питною водою, соціального захисту учасників бойових дій, повергнення соціальних гарантій пенсіонерам органів внутрішніх справ, охорони довкілля (зокрема, у Сенчанській сільській раді Лохвицького району та Біликівській сільській раді Кобеляцького району), використання надр, повернення полонених у зоні АТО, боротьби з проявами вандалізму тощо.

Потому депутати приступили до розгляду питань порядку денного сесії.

Обласна рада затвердила «в цілому» Регламент обласної ради сьомого скликання. Отже, Регламент було прийнято з пропозиціями, підтриманими профільною комісією обласної ради та погодженими відділом юридичного забезпечення діяльності ради.

Депутати проголосували за реформування обласних газет «Зоря Полтавщини» та «Село полтавське», співзасновником яких є обласна рада.

Потому народні обранці обговорили та взяли до відома інформацію т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Олега Беха «Про діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Полтавської області»; інформацію виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції, іншим мешканцям області та про взаємодію з органами місцевого самоврядування під час виконання покладених на управління завдань.

Інформацію прокурора Полтавської області Сергія Попова «Про результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області» депутати заслухали. Втім, проект рішення, що передбачав взяти дану інформацію до відома, обласна рада не підтримала. Така позиція депутатів пояснюється критичними зауваженнями щодо роботи органів прокуратури області, висловленими в ході обговорення питання.

Своїм рішенням обласна рада ініціювала створення Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, діяльність якої забезпечить більш ефективне здійснення повноважень органами місцевого самоврядування щодо захисту прав та інтересів територіальних громад, сприятиме місцевому та регіональному розвитку.

Депутати підтримали проекти рішень: «Про затвердження проекту зон санітарної охорони для свердловин № 653-В та № 719-В прояву питних підземних вод товариства з обмеженою відповідальністю «Глобинський маслосирзавод» в м.Глобине Глобинського району Полтавської області»; «Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки», «Про реорганізацію Андріївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Новосанжарського району Полтавської обласної ради», «Про підтримку Звернення Семенівської районної ради щодо відновлення роботи Семенівського Центру надання послуг».

На рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, сесія виділила з обласного бюджету 2,5 млн. грн. лікувальним закладам обласної комунальної власності на проведення заходів із благоустрою території.

Обласна рада не підтримала проведення гідророзрізів пласта у межах нафтогазоносних ділянок надр (родовищ), наданих ПАТ «Укргазвидобування» в Полтавській області, на умовах, визначених конкурсній документації 316П-039 від 12 травня 2016 року. Голові обласної ради доручено звернутися до голови правління ПАТ «Укргазвидобування» з пропозицією скасувати конкурс на проведення робіт з інтенсифікації видобутку на родовищах ПАТ «Укргазвидобування» методом гідророзриву пласта. Таке рішення було зумовлене недостатнім досвідом роботи підприємства у застосуванні відповідної технології видобутку вуглеводнів, можливими ризиками для безпеки довкілля та життєдіяльності громад області.

У ході засідання сесія прийняла звернення:

- до Кабінету Міністрів України щодо погашення кредиторської заборгованості за рахунок субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам на придбання медичного обладнання Пирятинській ЦРЛ;

- до Верховної Ради України з проханням розглянути та ухвалити законопроекти № 0001-1 та № 1112 щодо необхідності деофшоризації українського бізнесу;

- до народного депутата України Жеваго К.В. щодо повернення коштів обласних комунальних підприємств, які знаходяться на рахунках ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит»;

- до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України;

- до Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо стану імунопрофілактики населення та забезпечення лікувально-профілактичних закладів області імунобіологічними препаратами;

- до Міністра інфраструктури України щодо будівництва мосту через р. Сула.

Проект рішення «Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Голови Верховної Ради України Парубія А.В.» (стосовно перейменування назви міста Комсомольська у Горішні Плавні) не набрав необхідної кількості голосів.

Всього з врахуванням зауважень і пропозицій депутатів прийнято рішення по 20-ти питаннях порядку денного.

Решту питань порядку денного сьомої сесії обласної ради депутати розглянуть на наступному пленарному засіданні.