Третє пленарне засідання сьомої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

14 червня відбулося третє пленарне засідання сьомої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, Роман Товстий, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять бійців Добровольчого Українського Корпусу та батальйону «Айдар», які загинули в ніч на 12 червня в результаті артобстрілу українських позицій неподалік шахти «Бутівка».

За традицією, голова обласної ради Олександр Біленький та заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло вручили нагороди.

За багаторічну сумлінну працю на благо Полтавщини Почесними грамотами обласної ради було нагороджено директора Державного архіву Полтавської області Валентину Гудим та депутата обласної ради Сергія Солов’я.

Почесні відзнаки лауреата обласної премії імені М.В.Скліфосовського були вручені медичним працівникам: Дмитру Фурману, Яні Можчіль, Ганні Корзун, Людмилі Величко, Михайлу Винограду, Людмилі Оскомі, Наталії Каленюк.

Спортивними кубками та грамотами управління у справах сім’ї молоді та спорту облдержадміністрації були нагороджені команди – переможці обласної спартакіади серед депутатів усіх рівнів: Оржицького, Решетилівського та Машівського районів.

За допомогу в організації поїздки дітей з особливими потребами на Міжнародний фестиваль театрального мистецтва, який відбувся у місті Мінську з 25 по 31 травня 2016 року, подяки Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради були оголошені депутатам обласної ради: Анатолію Власенку, Олександру Трухіну, Руслану Ляшку та Володимиру Куцоволу.

Депутати сформували порядок денний пленарного засідання, включивши до нього додаткові питання.

Із суспільно-значимих питань виступили голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: Микола Жук, Руслан Ляшко, Ігор Горжій, Олександр Гаркавенко, Людмила Овчаренко; виконуючий обов’язки Миргородського міського голови Сергій Швайка. А також громадські активісти: Олександр Лещенко, Роман Стегній, Олександр Карнаух, Тетяна Донченко, Іван Чумарний. У виступах було привернуто увагу до проблем: надання допомоги сім’ям з дітьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; підтримки спортсмена-плавця Любомира Лемешка, який виконав норматив на участь в ХХХІ Літніх Олімпійських іграх-2016 у місті Ріо-де-Жанейро; ремонту доріг, поводження з твердими побутовими відходами, ефективного використання бюджетних коштів, боротьби з корупцією, призначення керівників обласних комунальних підприємств, збереження довкілля, розв’язання екологічної ситуації у с. Сенча Лохвицького району, підвищення у суспільстві статусу української мови, збереження та примноження надбань української культури та інших.

По тому депутати приступили до розгляду питань порядку денного пленарного засідання.

Обласна рада підтримала депутатський запит Миколи Первака щодо розрахунків тарифів на опалення.

Були прийняті рішення з низки кадрових та майнових питань.

Відтак, депутати затвердили нову редакцію Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ,організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів та Типової форми контракту; затвердили нову структуру та чисельність виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області депутати не підтримали, зважаючи на нову редакцію Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ,організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів та Типової форми контракту.

З метою ефективного використання матеріальних ресурсів об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області обласна рада ухвалила реорганізувати підприємства по профілактичній дезінфекції, книжковий магазин «Планета» та комунальну установу «Полтавський музей дальньої авіації». Своїм рішенням обласна рада дозволила комунальним підприємствам «Облжитлопостач» та «Видавництво «Кобеляки» залишати у своєму розпорядженні 100% орендної плати, спрямовуючи її на виконання статутних завдань підприємств. Також знайшли підтримку у депутатів проекти рішень про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

Обласна рада внесла зміни та доповнення до рішення двадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 25 грудня 2013 року «Про цільову Програму підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2014-2016 роки»; зміни – до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років».

У ході засідання було розглянуто земельні питання: «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка знаходиться в постійному користуванні комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», «Про відмову Кобеляцькій міській раді у наданні згоди на вилучення земельної ділянки з постійного користування Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату», «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, наданих в оренду громадянину Матюсі Юрію Олександровичу для ведення фермерського господарства на території Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська Полтавської області». З цих питань обласна рада прийняла відповідні рішення.

Ряд рішень, ухвалених обласною радою, стосувався функціонування обласних комунальних підприємств житлово-комунального господарства. Зокрема, депутати підтримали участь комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»; погодили ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» подовження дії кредитного договору з ПАТ «Державний ощадний банк України»; надали згоду ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» на отримання кредиту та на передачу майна під заставу Миргородській міській раді.

У ході голосування проекти рішень: «Про надання дозволу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку», «Про підтримку участі ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» – достатньої підтримки у депутатів не знайшли.

Депутати проголосували за внесення змін до рішення другого засідання двадцять дев'ятої позачергової сесії обласної ради шостого скликання від 18 червня 2015 року «Про встановлення нагрудного знаку обласної ради «За вірність народу України», обрали представників до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Полтавській області, погодили кандидатуру голови Котелевської районної ради Василя Тимошенка для нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України, перейменували Артемівську селищну раду Чутівського району Полтавської області у Скороходівську.

У ході пленарного засідання обласна рада прийняла звернення:

- до Верховної Ради України та Державної фіскальної служби України;

- до Президента України, Прем'єр-міністра України щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами;

- до Верховної Ради України щодо внесення змін до діючого законодавства України.

Депутати підтримали Звернення Семенівської районної ради щодо виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення; Зіньківської районної ради – щодо відновлення роботи Зіньківського Центру надання послуг.

Проекти звернень депутатів Полтавської обласної ради: до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України щодо відновлення пільг пенсіонерам органів внутрішніх справ; до Верховної Ради України з приводу ухвалення Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» обласна рада не підтримала.

Всього з урахуванням зауважень і пропозицій депутатів прийнято рішення з 34-х питань порядку денного пленарного засідання.

На цьому сьома сесія обласної ради сьомого скликання завершила свою роботу.