Екологічні фронти Засулля

e-mail Друк PDF

Очисні споруди, які обслуговують село Засулля Лубенського району, за свій багаторічний термін експлуатації, фактично, втратили здатність очищати. Представник Засульської сільради Олександр Сірик пояснює - відколи збанкрутувало місцеве бурякогосподарство, яке фактично обслуговувало і лагодило систему, очисні споруди зводяться до кількох басейнів з відстоювання зливів.

- Тим часом система обслуговує 5700 мешканців Засулля. А це ж не лише природні відходи, а і надлишки побутової хімії, які потрапляють на ці очисні споруди, які фактично не працюють. А за кілька десятків метрів звідси - Сула, і є великий ризик потрапляння відходів у річку, - розповідає Олександр Сірик.

Вирішення екологічно проблеми лежить, традиційно, у фінансовій площині. Лише на розробку проекту реконструкції потрібно 140 тисяч гривен. "І цю проблему потрібно вирішувати терміново, із залученням усіх джерел фінансування", - переконаний голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який перевірив стан очисних споруд села Засулля під час свого робочого візиту до Лубенського району.

- У вирішенні цієї проблеми, як ніколи, стануть у нагоді кошти міжнародних фондів розвитку місцевих громад - DESPRO, GIZ, NEFKO - з якими уобласній раді налагоджені тісні партнерські стосунки,- звернув увагу мешканців Засулля голова обласної ради.

Та виявилось — місцеві громади мало що знають про фонди міжнародної допомоги, про можливості, які дасть участь у конкурсах цих організацій. Проблему має вирішити обласний ресурсний центр, який, за співпраці з міжнародними фондами, планують організувати на Полтавщині. "Така ідея народилась під час поїздок до районів і після аналізу проблем місцевих громад", - говорить Олександр Біленький.

- Люди не лише не мають інформації про можливості фондів. Вони не знають про численні успішні приклади впровадження такої співпраці у надзвичайно болючих проблемах для громад. Як от у селі Красному Кобеляцького району — мешканці отримали новий водогін у співпраці з україно-швейцарським проектом DESPRO. Про це потрібно розповідати громадам, показувати можливості співпраці з міжнародними донорами, і у цьому напрямку ми будемо активізувати наші спільні зусилля, - сказав голова обласної ради.