Восьма позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

29 червня відбулося пленарне засідання восьмої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати обрали секретаріат сесії та сформували порядок денний сесії.

На початку засідання із суспільно-значимих питань виступили заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутати: Руслан Богдан, Василь Стасовський, Руслан Ляшко, Микола Первак. У виступах були порушені питання: охорони довкілля, забезпечення населення якісною питною водою, збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення дотримання Правил дорожнього руху при проведенні ремонтних робіт на дорогах, організації дієвої допомоги жителям області, які постраждали внаслідок буревію у ніч з 22 на 23 червня, ефективного використання бюджетних ресурсів.

Відповідно до порядку денного, сесія розглянула питання про резервний фонд обласного бюджету.

Начальник Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Полтавській області Володимир Салогуб доповів про ситуацію, яка склалася на території одинадцяти населених пунктів Лубенського, Чорнухинського та Лохвицького районів внаслідок негоди 22-23 червня - буревію з сильним дощем, шквалистим вітром та градом, що не припинявся протягом 5-6 годин. За інформацією ДСНС України в області, сталося підтоплення 168 приватних господарств, з них 135 – у Чорнухинському районі. У цьому районі було пошкоджено шиферні покрівлі на 250 будівлях та спорудах житлового і господарчого призначення, на двох дитячих садочках, загальноосвітній школі, школі естетичного виховання, спортивній школі та пожежній частині. Повалено дерева. На полях і присадибних ділянках пошкоджено посіви сільськогосподарських культур. На автодорозі сполученням Красне - Хейлівщина зруйновано (розмито) дорожнє покриття довжиною 10 м. і глибиною 4 м., внаслідок чого перекрито сполучення з селами Хейлівщина та Олександрівка, де мешкають 540 осіб. Для ліквідації наслідків стихії залучено 59 одиниць техніки та 313 рятувальників, переважно працівників ДСНС України в області. Проводяться роботи з відкачування води із приватних домогосподарств та ставків у Лубенському та Чорнухинському районах, укріплено дамбу ставка біля с. Ждани Лубенського району.

Про проведену роботу у зоні надзвичайної метеорологічної події також поінформували та відповіли на запитання депутатів начальник Головного управління Держсанепідслужби у Полтавській області Сергій Макєєв, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Юрій Оленіч, начальник Полтавського обласного виробничого управління водного господарства Володимир Фомичов, голова Чорнухинської райдержадміністрації Олег Ковган.

По тому депутати заслухали директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивку, який представив проект рішення «Про резервний фонд обласного бюджету». Як наголосив Павло Кропивка, станом на 23 червня залишок резервного фонду обласного бюджету становив 9 млн. 300 тис. грн.. З цих коштів 7 млн. грн. було виділено для ліквідації наслідків стихії. Проектом рішення пропонується збільшити резервний фонд обласного бюджету на 9 млн. грн. за рахунок вільних залишків бюджетних коштів на початок року. Ці кошти також будуть спрямовані на ліквідацію наслідків стихійного лиха та відшкодування нанесених збитків.

В обговоренні питання виступили депутати: Руслан Ляшко, Микола Бондар, Андрій Пісоцький, Руслан Богдан, Роман Товстий, Валерій Калюжний, Людмила Овчаренко, Олег Сазонов, Віктор Щуров та інші.

У ході головування даний проект рішення депутати підтримали.

На цьому восьма позачергова сесія обласної ради завершила свою роботу.