Іван Момот: На часі – розвиток сільських територій

e-mail Друк PDF

25 травня голова обласної ради Іван Момот здійснив робочу поїздку у Кременчуцький район та взяв участь у шостій сесії районної ради.

До порядку денного пленарного засідання сесії, яке вів голова районної ради Василь Кравченко, було внесено ряд важливих питань життєдіяльності та розвитку територіальних громад району.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, заступник голови районної ради Василь Камський, депутат обласної ради Онісій Петращук.

Депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2011 року, внесення змін до показників районного бюджету на 2011 рік, внесення    змін   до   рішення   четвертої  сесії    районної   ради   шостого   скликання від 22 лютого 2011 року «Про розподіл вільних залишків бюджетних коштів  та  залишків  бюджетних  коштів   районного  бюджету за станом на 1 січня 2011  року».

Потому прийняли низку районних програм: Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2011 рік, «Молодь Кременчуччини» на 2011 рік; комплексну Програму профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки, Програму безпеки дорожнього руху на 2011 – 2015 роки; Програму організаційного забезпечення діяльності Кременчуцького районного суду на 2011 рік, Програму розвитку малого підприємництва на 2011 – 2012 роки, Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2011 рік, розглянули блок майнових питань, погодили депутатські запити.

Дискусійного характеру набуло обговорення питання відносно доцільності прийняття Звернення до Президента України, Прем’єр – Міністра України та Голови Верховної Ради України щодо введення довічного мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, внесеного депутатом Іваном Паліївцем. Частина депутатів підтримала звернення, мотивуючи свою точку зору необхідністю залишити землю у власності селян. Утім, переважна більшість зважила на виступ голови ради сільгоспвиробників району, депутата районної ради Володимира Карпенка, який висловив позицію тих сільських родин, які мають бажання продати земельні паї в надії отримати кошти на невідкладне оперативне лікування, навчання дітей, поліпшення житлових умов тощо. «Ринок землі має право на існування за умови жорсткого контролю з боку держави» - підкреслив Володимир Карпенко.

Виступаючи на сесії, голова обласної ради Іван Момот, зокрема сказав:

- Від часу набуття повноважень депутатів усіх рад пройшло вже 6 місяців. В обласній раді ми вже підбили підсумки роботи за перше півріччя. За круглим столом зібралися всі голови постійних комісій, представники  преси. Хочу зазначити, що розмова вийшла конструктивна. Прозвучали не тільки підсумки зробленого, а й конкретні пропозиції по вдосконаленню роботи депутатського корпусу.

Від самого початку роботи Полтавська обласна рада, як представницький орган місцевого самоврядування, пріоритетами в роботі визначила ті питання, які безпосередньо стосуються життя людини. Це – здоров’я, освіта, соціальний захист, навколишнє середовище, підтримка молоді, турбота про дітей.

На 4 сесії обласної ради шостого скликання затверджено Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році у сумі 22 млн. 430 тис. грн. До  цього переліку включено будівництво споруд по припиненню скиду неочищеної дощової води центральної частини міста Кременчука у Дніпродзержинське водосховище на суму 1 млн. 700 тис. грн.

На створення і вирощування захисних лісових насаджень на землях державного лісового фонду і землях запасу сільських і селищних рад у 2011 році (ДП «Кременчуцьке лісове господарство») виділено 180 тис. грн. В сучасних умовах це не такій вже й великі кошти. Але давайте не забувати, що з нинішнього року змінився порядок формування екологічного фонду. І тепер на базовому рівні залишається 50%.

Таким чином, на даний час у Кременчуцькому районі в сільських радах знаходиться екологічних грошей – 812 тис. грн. Закон дозволяє на договірних засадах об’єднати кошти для вирішення проблем кількох громад.

Згідно з Переліком об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Полтавської області, які  фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на капітальний ремонт дороги по вул. 60-річчя Жовтня м. Кременчука виділено 2 млн. грн., на капітальний ремонт об’їзної дороги м. Кременчука між селами Потоки та Дзержинське – 300 тис. грн.

У Кременчуцькому районі з 73 населених пунктів у 6 селах зареєстровано менше 20 чоловік. Таким чином, районна Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Кременчуцького району на 2011 рік є надзвичайно актуальною. Мета Програми полягає в забезпеченні створення у сільській місцевості сприятливого середовища для життєдіяльності людей, адже нинішній стан села, його соціально-економічна інфраструктура, культурно-побутові умови населення вимагають здійснення невідкладних заходів.

Впевнений, що аналогічні програми будуть прийматися щороку, в тому числі і на обласному рівні. Загалом по області для виконання відповідних районних Програм намічено  залучити 53,7 млн. грн. коштів інвесторів і 36,6 млн. грн. асигнувань з районного та місцевого бюджетів. Кошти обласного бюджету передбачено виділити на соціальні потреби села на суму 62,3 млн. грн. Програмою  планується реалізувати ряд пілотних проектів на суму 13,1 млн. грн., що дасть змогу підвищити зайнятість сільського населення та забезпечити приріст виробництва продукції сільського господарства і таким чином підняти соціальний рівень села.

Маю надію, що процес реалізації Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік, яка буде прийнята обласною радою найближчим часом, принесе відчутні результати для сільського населення.

Окрім вказаної програми, є й інші можливості залучити, акумулювати кошти різних бюджетів, отримати суттєву фінансову допомогу на розвиток сільських територій.

Життя підказує: там де є ініціатива місцевих рад, де активні, наполегливі керівники рад, які не тільки порушують проблеми, а й шукають реальні шляхи їхнього вирішення, там є й результат.

На останній сесії обласної ради прийнято рішення про проведення Обласного конкурсу проектів і програм розвитку територіальних громад Полтавської області. Учасниками  цього конкурсу є сільські, селищні ради, міські ради міст районного значення та районні ради Полтавської області.

В обласному бюджеті на фінансування конкурсу виділено 500,0 тис. грн. Вартість проекту для сільської ради - 50 тис. грн., для району – 100 тис. грн. Так що, будь ласка, давайте разом працювати і результат обов’язково буде.

* * *

Опісля пленарного засідання сесії районної ради Іван Момот побував у селі Бондарі та взяв участь в урочистому відкритті дитячого садочка  «Росинка».

Цього дня до Бондарів також завітали голова райдержадміністрації Юрій Нагорний, голова районної ради Василь Кравченко, генеральний директор Біланівського ГЗК Андрій Рикус, депутати районної ради, підприємці.

Як розповів Бондарівський сільський голова Леонід Заїченко, Бондарівська сільська рада об’єднує села: Бондарі, Василенки, Заруддя, Остапці, Ревівку, в яких проживає 855 громадян, з них – 65 дітей дошкільного віку. Дитячий садочок у Бодарях припинив своє існування ще у 1997 році. Утім, за ініціативою територіальної громади на сесії сільської ради було прийнято Програму соціального розвитку населених пунктів сільської ради, відповідно до якої й було відбудовано дитячий садочок «Росинка» - проведено капітальний ремонт приміщення, замінено водопровідно-каналізаційну мережу, придбано інвентар та обладнання. На це витрачено 50 тисяч гривень з бюджету сільської ради та 250 тисяч позабюджетних коштів.

Вітаючи жителів Бондарів із неординарною подією,  голова обласної ради Іван Момот зазначив, що в області за минулий рік відкрито 27 сільських дитячих садочків, у нинішньому планується цю цифру збільшити удвічі. Він подякував усім причетним до відродження  «Росинки» за активну громадянську позицію, небайдужість до вирішення проблем життєдіяльності села та висловив упевненість у подальшому соціальному розвитку цієї територіальної громади.

 

Малечу та її батьків також щиро привітали керівники району, депутати районної ради, промисловці, підприємці, фермери.

Гості вручили маленьким господарям подарунки - оргтехніку та іграшки.

Відбулося символічне розрізання стрічки. Протоієрей отець Богдан освятив приміщення.

Святкового настрою учасникам зібрання додав виступ духового оркестру студентів Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка.