Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

5 липня під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного депутати обговорили екологічні проблеми Чорнухинського району.

“У результаті негоди, епіцентром якої став Чорнухинський район, були пошкоджені дахи 250 житлових і господарчих будівель, 8-ми об’єктів соціальної сфери, підтоплено 141 приватне домоволодіння та присадибні ділянки. На сьогодні підтопленими залишаються 4 домогосподарства у селі Мелехи. Також існує загроза виникнення інфекційних захворювань. Бо, у зв’язку з різким підвищенням води, у тому числі, у річці Сула, ускладнений відтік її із зони підтоплення. Зволоженість ґрунтів теж є значною. Ситуація залишається доволі складною”, – розповів начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Віктор Стеблянко.

Він також відмітив, що масову загибель риби у річці Сула на Полтавщині, зокрема у Чорнухинському районі, спричинив низький рівень розчиненого кисню у воді, а не потрапляння у водойму отрутохімікатів, як повідомляли раніше деякі ЗМІ.

Із підвищенням рівня води і тим, що у Сулу змило велику кількість органічних решток, спостерігається і загибель риби у річці.

“У зв’язку з підвищенням рівня води спостерігалося змиття великої кількості дерев, які росли на берегах, були затори у річці. Основна маса яких, на сьогодні, уже ліквідована. Рівень води за рахунок цього вдалося знизити на 10 см. А це покращує і проточність води, і загальну ситуацію в цілому. Все ж, наразі ми можемо констатувати значне зниження, нижче норми, розчиненого кисню у річці Сула. Що й призводить до загибелі риби. Була в інтернет-виданнях інформація про те, що до загибелі риби призводить змиття у річку решток скотомогильника, залишків хімічних речовин. Усе це ми ретельно перевірили. У тому числі, такі перевірки пройшли і на території Сумської області. Жодного об’єкта, який міг бути розмитий чи міг привести до змиття хімічних речовин у річку знайдено не було. Відповідні дослідження були проведені у кожному районі”, – наголосив Віктор Стеблянко.

Працівники ДСНС на місцях проводять постійну роботу по збору тієї риби, яка загинула, аби запобігти розповсюдженню зараження.

“Поки не підвищиться рівень кисню у воді, риба буде дохнути, бо вона просто задихається, і врятувати ситуацію може тільки дощ. Допоки оті органічні рештки не перегниють, не стане прохолодніше, риба гинутиме. Я особисто спілкувався з головою Чорнухинської РДА, керівником штабу по ліквідації надзвичайної ситуації, то ніякі отрутохімікати у Сулу не потрапили, там усе в порядку, точно так як і в нормі робота очисних споруд”, – зазначив директор Департаменту екології та природних ресурсів Ігор Піддубний.

Ситуація у Чорнухах спонукала депутатів замислитися і про утилізацію складів отрутохімікатів, які знаходяться на території області.

“Станом на 1 липня 2011 року, за оцінками Державної інспекції захисту рослин, на території області знаходилася 761 тонна 360 кг заборонених непридатних до використання хімічних засобів, які зберігалися на 109 складах. Виконавцем програми зі знешкодження цих хімречовин було наше управління. Коли ми ці роботи розпочали, вибирали усі залишки, то їх виявилося значно більше, ніж було за оцінкою. Впродовж 2011-12 років з Полтавщини на утилізацію вивезли 1 тис. 139 тонн цих отрутохімікатів. Але, на сьогодні ми констатуємо те, що залишки ще залишилися. В області є ще 160 тонн отрутохімікатів. Це склади бувших агрохімій, колгоспів”, – поінформував депутатів Віктор Стеблянко.

У свою чергу, голова профільної екологічної комісії Ігор Горжій, запропонував провести спільно із облдержадміністрацією нараду, на якій дати доручення кожному району провести інвентаризацію усіх отруйних речовин.

“Давайте проведемо спільну нараду з ОДА, щоб вони надавали відповідні доручення управлінням негайно провести інспекцію, інвентаризацію усіх отруйних речовин, які є на складах в області. Бо ми сидимо зараз, як на атомній бомбі. Інвентаризація повинна пройти з фото зйомками. Щоб по кожному району ми точно знали скільки там чого знаходиться. Тоді ми уже будемо звертатися до Міністерства екології, до Кабміну. Будемо виділяти з фонду кошти для утилізації. Я вважаю, що це дуже серйозне питання”, – наголосив Ігор Горжій.

На засіданні постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування також розглянули питання: Про додаткове надання в користування ПАФ “Подоляка” мисливських угідь на території Диканського та Полтавського районів; Про додаткове надання в користування Диканській громадській організації “Товариство мисливців Диканщини” мисливських угідь на території Диканського району; Про додаткове надання в користування Полтавському госпрозрахунковому мисливсько-рибальського господарства обласної організації УТМР мисливських угідь на території Полтавського району; Про надання в користування Диканській громадській організації “Кочубеївське” мисливських угідь на території Диканського району; Про звернення депутата обласної ради Скочка В.М. щодо стану використання в області земель водного фонду; Про звернення депутата обласної ради Прядка В.Г. щодо припинення роботи дільниці Насіннєвого заводу СТОВ “Агрофірма Куйбишево” в с. Лазірки Оржицького району в частині забруднення атмосферного повітря отруйними речовинами та негативного впливу викидів на рівень захворюваності мешканців житлових масивів, прилеглих до підприємства; Про звернення Громадської ради при Полтавській обласній раді сьомого скликання щодо оголошення місцевості в межах Сенчанської сільської ради Лохвицького району зоною надзвичайної екологічної ситуації та винесення питання на розгляд сесії обласної ради; Про звернення Громадської ради при обласній раді щодо підтримки проведення “круглого столу” з питання виконання Постанови КМУ від 30.09.2015 року № 1098 “Про приєднання України до ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях”; Про звернення Шишацької районної ради щодо створення агроландшафтного парку; Про проведення управлінням капітального будівництва облдержадміністрації 22 червня 2016 року процедури відкритих торгів на закупівлю робіт по об’єкту “Реконструкція ділянки каналізаційного колектору Д=500 мм, Д=600 мм по вул. Пушкарівській в м. Полтаві. (Коригування робочого проекту)”; Про хід виконання ТОВ “Сільські традиції” рекомендацій постійної комісії з реконструкції каналізаційних очисних споруд та покращення умов життя мешканців селища Білики Кобеляцького району від 27 січня 2016 р., 10 лютого 2016 р., 30 березня 2016 р., 28 квітня 2016 р., 19 травня 2016 р.

З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ