Зміцнювати контакти з українцями за кордоном

e-mail Друк PDF

26 травня голова обласної ради Іван Момот зустрівся з представниками обласного відділення товариства зв’язків з українцями за межами України (товариство «Україна-Світ») - головою відділення Вірою Кошовою та доцентом Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Ларисою Шаповал.

Віра Кошова розповіла про роботу, яку проводить громадська організація на виконання Державної програми співпраці із закордонними українцями в частині впровадження проектів «Співдружність Кубань - Україна» (станиця Полтавська), «Баршкортостан - Полтавщина» (село Санжарівка), «Україна-Польща» (лемки Полтавщини) та ін.

Утім, через відсутність фінансування відповідної Державної програми у минулому році та призупинення відповідної обласної програми у 2011 році виконання цих проектів знаходиться під загрозою. Відтак, Віра Кошова звернулася з проханням про фінансову участь обласного бюджету у реалізації цільових програм обласного відділення товариства зв’язків з українцями за межами України.

-Обласна рада виступає за формування відносин  із  закордонними українцями,- запевнив Іван Момот, - підтримку закордонних українців як носіїв української культури, мови і духовності, встановлення дружніх стосунків, зміцнення та поглиблення зв’язків на міжрегіональному рівні.

Прикладом цього, на думку Івана Момота, є відносини, що склалися та успішно розвиваються між Полтавською обласною радою та громадськими організаціями українців у Москві, Санкт-Петербурзі.

Водночас голова обласної ради зазначив, що напрямки роботи із українцями за кордоном повинні знайти відображення в обласній цільовій Програмі співпраці із закордонними українцями. Така Програма діяла до кінця минулого року. Наразі управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації, вважає Іван Момот, має розробити проект відповідної програми на новий період, взявши до відома пропозиції громадських організацій, та внести його на розгляд обласної ради.