Аптека - не магазин з ліками, а медичний заклад, чуйний до проблем людей

e-mail Друк PDF

Прогресивний для України формат роботи аптечних закладів обговорили під час науково-практичної конференції на базі КП "Полтавафарм". За словами голови ГО "Всеукраїнська фармацевтична палата" Олега Клімова, який презентував фахівцям проект "Належна Аптечна Практика", необхідно терміново змінювати акцент у діяльності аптек від торгівлі медикаментами до надання якісних послуг.

- І тут необхідно ретельно переглянути і докорінно змінити умови ліцензування аптечних закладів. Які послуги може надати аптека, якщо в ній не працюють фармацевт і провізор належної кваліфікації? Лише продати товар. А проконсультувати пацієнта (це ж європейська практика), ми вже не можемо. А саме надання фармацевтичних послуг - хороший маркетинговий крок, який залучить до аптек широку масу пацієнтів, особливо з обмеженими фінансовими можливостями. І дуже погано, що далеко не всі бізнесмени галузі це розуміють, - переконаний Олег Клімов.

"Саме соціальна складова - визначальна у діяльності "Полтавафарм". І будь-який прогресивний досвід у цій галузі буде підтримуватись" - зазначив у свою чергу голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Разом з Олегом Клімовим ми погодили підписати меморандум порозуміння для впровадження новітнього формату роботи аптек на базі КП "Полтавафарм". Сьогодні, спільно з керівником підприємства Валерієм Прядком, ми вивчаємо цей досвід. І тут вже є цікаві економічні пропозиції від фармацевтичної палати для аптек, які будуть працювати з орієнтацією не на банальне збагачення, а на надання якісних, цивілізованих послуг населенню. Про них ми обов'язково розкажемо у процесі реалізації положень меморандуму, - повідомив голова обласної ради.

Нагадаємо, паралельно з впровадженням нових підходів до роботи аптек, у КП "Полтавафарм" вже працюють ряд соціальних програм для забезпечення населення ліками за доступною ціною. Так, у всіх районних аптеках, у місті Полтава та у Кременчуцькій аптеці "Ветеран" ліки для учасників бойових дій та бійців АТО продають з мінімальною націнкою. Сьогодні на підприємстві розробляють подібну програму для забезпечення доступними ліками усіх дітей-інвалідів у області.