Виїзне засідання постійної комісії з питань освіти, науки та культури

e-mail Друк PDF

8 липня депутати обласної ради, під час виїзного засідання постійної комісії з питань освіти, науки та культури, відвідали Гадяцьке училище культури імені І.П.Котляревського, Гадяцьку спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна, Гадяцький дитячий будинок та дитячий оздоровчий табір “Горизонт”. Окрім членів комісії, у засіданні взяв участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.

Депутати ознайомилися з роботою обласних комунальних закладів та оглянули їх матеріально-технічну базу.

“Гадяцьке училище культури ім. І.П.Котляревського – це єдиний в області навчальний заклад, що готує спеціалістів для сфери культури та мистецтва. У різні роки зі стін училища вийшли випускники, які стали гордістю Полтавщини і всієї України: заслужені артисти України Віталій Скакун, Валерій Соколик, Тетяна Садохіна; Заслужений діяч мистецтв Олексій Юзефович; заслужені працівники культури України: Микола Бєсєда, Анатолій Жданов, Яків Орлов, Олександр Житинський, Іван Гаврись, Іван Носенко, Михайло Троцак, Андрій Демент, Володимир Тулаєв, Василь Пилипенко; письменники Микола Возіянов та Наталя Баклай. Педагогічний колектив училища – а це більше 100 викладачів та концертмейстерів – забезпечує високий рівень підготовки майбутніх фахівців. Гордістю училища є викладачі, які мають звання “Заслужений працівник культури України”, “Відмінник освіти України”, “Заслужений майстер народної творчості України”, “викладач-методист”. В училищі навчаються: 250 студентів денної форми, 85 заочників, на базі працюють також курси підвищення кваліфікації працівників культури”, – розповів директор Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського Анатолій Насменчук.

Він зазначив, що 7 років тому на базі училища побудували навчальний комплекс з танцювальними залами, аналогів якому немає в Україні.

Як розповіла директор Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна обласної ради Ольга Беседа, оздоровчий комплекс на базі школи включає у себе: басейн, тринажерну кімнату, ізолятор, стоматкабінет, масажні зали та лікувальні кімнати.

“Оздоровчий комплекс включає у себе: басейн, тринажерну кімнату, є у нас ізолятор, стоматкабінет, масажні зали та лікувальні кімнати. На сьогодні стоматкабінет не використовується, бо поки трішки не висачає комплектуючих. Басей – один із кращих в Україні. Його довжина 25 метрів, ширина 8,5 метрів, глибина від 90 сантиметрів до 2 метрів. Є дві кімнати для тренерів. Сисема така, що один тренер знаходиться з дітьми, а черговий тренер спостерігає за тим, що відбувається у залі. Є медична кімната. Усі дітки в басейн заходять тільки після огляду медичного працівника”, – розповіла Ольга Беседа.

Також вона зазначила, що у школі 20 повністю укомплектованих класів, конкурс при вступі – 2 дитини на 1 місце. За словами Ольги Беседи, за останні роки усі випускники вступають до ВНЗ, часто за кордон, зокрема, до Польщі.

“Усі дітки вступають до вишів. Наша випускниця, наприклад, є другою у рейтингу серед студентів Єгелонського університету”, – наголосила Ольга Беседа.

Гадяцький дитячий будинок Полтавської обласної ради існує з 1949 року. У закладі перебувають діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування віком від 3-х до 18 років. Наразі у будинку 34 дитини.

“Специфіка закладу у тому, що у нас тут діти не навчаються, вони ходять у школу №3 разом із дітьми, які живуть у сім’ях. Тут вони тільки проживають, у цьому і є суть реформованого закладу. До того ж, діти перебувають у родинних стосунках, не розриваємо ні братів, ні сесетер. Ми створюємо умови якомога наближені до домашніх, готуємо дітей до самостійного життя, робимо усе для того, аби діти розвивалися. Після виходу з дитячого будинку вони ідуть навчатися далі, багато наших випускників вступають до технікумів та вузів”, – розповів директор Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради Анатолій Деркаченко.

“Це єдиний дитячий будинок в області не “казармового” типу. Тут створені усі необхідні умови для соціалізації дітей. Бо часто буває так, що діти виходять з інтернатів, і не знають елементарних речей – як собі чай заварити чи приготувати їсти”, – наголосив голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури Сергій Шевчук.

Табір “Горизонт” став структурним підрозділом Гадяцької школи-інтернату у 2004 році.

“Всього тут було 18 будиночків, ми добудували, і тепер їх 29. Проведений капітальний ремонт штабу, реконструкція І корпусу, там є тринажрена зала, спальні кімнати, душові, туалети, усе знаходиться у приміщенні. На території є басейн. За першу зміну ми оздоровили 161 дитину, за другу – 183, на третю у нас уже куплено 185 путівок, на четверту зміну очікуємо десь 190 дітей. Кожного року у “Горизонті” відпочивають діти не лише із Полтавської області, у нас були дітки з Ірландії, Іорданії, усі залишаються задоволеними. Також “Горизонт” випускає власну газету “Інтер”, авторами статей якої є самі дітки”, – розповіла директор Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради Ольга Беседа.

“Я працював у багатьох таборах, але тільки тут, у “Горизонті”, бачив, що якщо “тиха година”, то навіть діти старшого віку відпочивають. Стосовно ж проведення виїзних комісій, – то це дуже гарна практика, бо ми зсередини можемо побачити як працюють ті заклади, які фінансуємо, можемо ознайомитися з їх матеріально-технічною базою та проблемами”, – прокоментував Сергій Шевчук.

У ході пленарної частини засідання депутати також розглянули питання про стан виконання попередніх рекомендацій постійної комісії, про опорні школи, про стан національно-патріотичного та фізичного виховання учнівської молоді, про стан проведення оздоровлення дітей у закладах обласного підпорядкування, про мережу закладів освіти обласного підпорядкування та шляхи їх оптимізації, про мережу закладів культури обласного підпорядкування та шляхи їх оптимізації, про звернення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо виділення додаткових коштів з обласного бюджету для потреб галузі, про уточнення асигнувань на капітальні видатки закладів галузі "Освіта", про висунення кандидатури на відзначення щорічною Премією Верховної Ради України, про клопотання Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України, про звернення депутата обласної ради Ляшка Р.В. щодо усунення перепон в діяльності Лубенського дитячого соціально-реабілітаційного центру "Надія".