Якісними послугами - по корупції у медицині

e-mail Друк PDF

На базі підприємства КП "Полтавафарм" готуються впровадити програму "Доброзичлива аптека", яка, зокрема, допоможе боротись із поширеними корупційними схемами "лікар-аптека" і підвищить якість надання послуг населенню. Механізм досить простий - пацієнт, після прийому у лікаря, консультується з незацікавленим фармацевтом, який може запропонувати різні варіанти медикаментозного лікування для різного достатку.

- Нереально впіймати за руку лікаря, який "радить" пацієнту "саме цей препарат, саме у цій аптеці." З іншого боку -  де людині отримати фахову пораду у лікуванні, якщо у більшості комерційних фармазакладів, які по суті просто "магазини з ліками", немає кваліфікованих фармацевтів? За новою програмою кожен пацієнт зможе отримати не лише якісну консультацію у питаннях лікування, а і вибрати лікарський засіб "по кишені", з максимальною користю для здоров'я, - розповідає ініціатор програми "Доброзичлива аптека", голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Запровадження програми - один із елементів європейської практики, коли за лікування пацієнта паралельно відповідають не лише лікарі, а і фармацевти-провізори, - говорять експерти галузі. Керівник КП "Полтавафарм" Валерій Прядко вважає - нова програма не лише допоможе полтавцям вирішувати проблеми "корупції у медицині", а й поверне вітчизняним аптекам статус "заклад охорони здоров'я", на заміну "торговельних кіосків".

- Програму запровадимо на базі КП "Полтавафарм", бо всі наші аптеки на 100% забезпечені досвідченими провізорами і фармацевтами. Щоб виключити корупційну складову в середині програми, наші працівники повинні будуть порадити людині не один, а декілька варіантів альтернативного медикаментозного лікування, якщо такий є і він буде мати рівноцінний чи кращий ефект у лікуванні при нижчій ціні. Консультація не буде залежати від того, чи є зазначені препарати у аптеці, куди звернувся пацієнт, - деталізує Валерій Прядко.

За корупційною схемою "лікар-аптека", працівники закладу охорони здоров'я видають рецепт на "потрібний препарат", від якого у "потрібній" аптеці отримують відсоток від вартості медикаменту - чим дорожче, тим вищий. Головна небезпека навіть не у корупційній складовій, а у тому, що лікарі можуть призначати неефективні, але дорогі ліки для пацієнтів, з метою заробити.