Перший ювілей небезпеки - міст на в'їзді у Гадяч уже десять років в аварійному стані

e-mail Друк PDF

Міст через Псел на самому в'їзді до міста Гадяч зведений 1963 року, і вже сім років є місцевою родзинкою. Незважаючи на те, що шляхопровід має стандартні дві полоси, рухаються ним лише у односторонньому порядку - "ветеран" може не витримати навантаження.

- Вже давно міст визнали аварійним, і у 2009 році на ньому обмежили рух, зробили його одностороннім. Та це на сьогодні - не вирішення проблеми. Основа центральної п'ятої колони повністю розмита, і опора шляхопроводу ледве тримається. І коли мостом рухаються вантажівки, він просто ходить ходором, - говорить голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко.

Констатація факту аварійності мосту не вирішила головної проблеми - де брати гроші на ремонт аварійного шляхопроводу? "Залучати кошти з місцевих бюджетів сюди не можна - адже об'єкт на балансі Служби автодоріг", - говорить Гадяцький міський голова Володимир Нестеренко.

- Ми готові співфінасувати ремонтні роботи мосту, бо його стан - пряма загроза безпеці мешканців міста.  Та на ремонт потрібно 45 мільйонів гривень - і це непідйомна сума для місцевих бюджетів, - констатує Володимир Нестеренко.

Який же буде вихід із ситуації і чи не чекає міст доля лохвицького побратима через Сулу, який, хоч і відремонтований, усе ж залишається загрозою для життя людей? Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький пояснює - до ремонту шляхопроводу необхідно залучити кошти державного бюджету.

- Разом з очільниками райдержадміністрації, райради, міським головою вирішили подавати проект на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, і спільно його підтримувати. Крім того, на найближчій сесії обласної ради, яка відбудеться 26 липня, ми плануємо розподілити кошти, які надійшли до бюджету у результаті піврічного перевиконання. Це приблизно 113 мільйонів гривень, і левову частку грошей ми плануємо витрати на три напрямки - дороги, програми "Шкільні дахи" і "Питна вода", - зазначив голова обласної ради.