У Біликах знову обговорювали питання свинокомплексу

e-mail Друк PDF

15 липня в селищі Білики Кобеляцького району відбулась зустріч голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія, депутата обласної ради Тетяни Микуці з місцевими мешканцями, під час якої обговорили екологічні проблеми громади, пов’язані із виробничою діяльністю ТОВ «Сільські традиції».

Виступаючи на засіданні, селищний голова Юрій Латиш, висловився за закриття свинокомплексу: “Я довго йшов до цієї думки. Раніше ми з колегами підтримували роботу підприємства. Але потім, подивившись на цю ситуацію ще раз, я змінив свою думку. Говорять, що це надходження до бюджету. Так, звичайно, від комплексу ми маємо 1 млн. 100 тис. грн щорічних надходжень. Але ті кошти – ніщо в порівнянні зі здоров‘ям наших громадян. Для забезпечення життєдіяльності людей у нашому селищі є все: вода, теплопостачання, більш менш нормальні дороги, вуличне освітлення, виконуються роботи по ремонту, благоустрою населеного пункту. І якщо цей мільйон не буде до нас надходити, ми просто будемо берегти те, що у нас є”, – додав селищний голова.

Обговорення в будинку культури тривало більше години. Члени громади мали змогу висловлювати думки, пропонувати власні рішення, виступаючи перед мікрофоном. Лунали погрози у разі бездіяльності власників комплексу, вийти на залізничний переїзд і перекрити його.

“Обговорення були дуже бурхливі, і можу сказати, що 19 липня вони будуть ще бурхливіші. Ви почули, що селищний голова і громадськість все таки підтримують закриття свинокомплексу. Я думаю, що і депутатський корпус буде повністю це підтримувати. Я б хотів, щоб ми винесли пропозицію громади в стіни обласної ради, де б прийняли вже остаточне рішення про закриття або не закриття цього комплексу. В дійсності, так вчиняти з людьми, як вчиняє ТОВ “Сільські традиції”, не можна”, – прокоментував результати зібрання Ігор Горжій.