Анатолій ХАНКО: я радий, що в обласній раді цього скликання нам вдалося створити ефективне лобі сільських шкіл

e-mail Друк PDF

18 липня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури, яке за участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, керівників причетних відомств, представників громадськості та ЗМІ, провів заступник очільника постійної комісії Валерій Прядко.

Опрацьовано звернення Департаменту освіти і науки та Управління культури облдержадміністрації щодо виділення додаткових коштів з обласного бюджету для потреб галузей. Зокрема, йшлося про погодження відповідних пооб’єктних пропозицій і напрямків використання коштів обласного бюджету за рахунок вільного залишку.

Основна дискусія відбулася навколо клопотання директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олени Харченко.

У цьому контексті Анатолій Ханко, Валерій Прядко, члени комісії Валентина Крутько та Олександр Путря висунули основним критерієм – реальну здатність запропонованих суб’єктів вчасно і у повному обсязі освоїти за цільовим призначенням виділені кошти. Також, виходячи із вимог соціальної справедливості, одностайно рекомендовано частину ресурсів, запланованих для закладів освіти обласного підпорядкування, переорієнтувати на потреби сільських і селищних шкіл. Констатовано, що на підтримку такого підходу висловлювалися й депутати обласної ради з інших постійних комісій, а відтак нинішнє скликання має у цьому питанні ефективне профільне лобі.

Реалізувати названий намір на практиці буде покликана цільова Програма з ремонту шкільних покрівель на умовах співфінансування із сільськими і селищними бюджетами, проект якої присутні рекомендували розробнику оперативно внести на розгляд.

Потому постійна комісія схвалила пропозиції начальника Управління культури облдержадміністрації Геннадія Фасія щодо придбання світлового сценічного і технічного обладнання для Полтавського театру ім. М.В.Гоголя та обласної філармонії.

Також, підтримано спільно оприлюднену Анатолієм Ханком і Геннадієм Фасієм концепцію надання матеріально-технічної допомоги археологічній справі на Полтавщині. Відповідної Програми не було з 1997 року.

На завершення, депутати розглянули проект рішення дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання «Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області» та рекомендували внести до нього зміни у частині термінів укладання контрактів. Разом із громадськістю пропонується їх укласти строком на 1 рік, з тим, щоб уже наступного року відбулося заміщення цих посад винятково на конкурсній основі.