Євгеній ХОЛОД: Моя позиція – стати на захист людей!

e-mail Друк PDF

19 липня у селищі Білики Кобеляцького району відбулися чергові громадські слухання щодо наявної там екологічної ситуації, спричиненої діяльністю ТОВ "Сільські традиції". У зібранні взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, народний депутат України Андрій Река, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутати обласної ради Тетяна Микуця та Віктор Мартиненко, місцеве керівництво.

Жителі Біликів прагнуть, аби свинокомплекс закрили, або перенесли в інше місце. Запевняють, екологія у населеному пункті погіршилась через роботу цього підприємства. Переконують, що дихати нічим. Майже щодня стоїть сморід.

“У травні проводили збори на ТОВ “Сільські традиції”, на яких йшлося, що які б шляхи свинокомплекс не обрав, дирекція все обговорює з громадою, зокрема ініціативною групою. Сьогодні нас запрошували на збори за участі представників підприємства. Але зібрання проходило на цукровому заводі, де діє пропускна система. Тож простим громадянам туди зась”, – зазначила депутат Білицької селищної ради Інна Жук.

Думку громади підтримали голова Кобеляцької РДА Таміла Шевченко та селищний голова Юрій Латиш.

Андрій Река зазначив: “Я звертався до 11 державних установ щодо цієї ситуації. Усі відповіді, що отримав, були лише “відписками”. Сьогодні влада повинна діяти через правоохоронні органи”.

Євгеній Холод наголосив, що свинокомплекс необхідно закрити відповідно чинного законодавства: “Моя позиція — стати на захист людей. Я пропоную громаді скласти протокол та передати голові комісії. Однозначно, цей комплекс у Біликах необхідно закрити до того часу, доки

вони не виконають всі вимоги.

 

Ігор Горжій зазначив, що необхідно громаді села підготувати відповідне звернення на сесію обласної ради.

Під час громадського обговорення жителі Біликів, які були у залі, одноголосно проголосували за закриття свинокомплексу та засвідчили це своїми підписами. Документ направлять в обласну раду для реагування.

Під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” Ігор Горжій вкотре наголосив, що ТОВ “Сільські традиції” був відкритий незаконно.

“Ще три роки тому я говорив, що цей комплекс був введений з грубими порушеннями. Сьогодні вирішити цю проблему можна, на мій погляд, двома шляхами. Перший — підтримати думку громади. Але обласна рада не має права закрити підприємство, депутатський корпус може лише призупинити його роботу. Другий — облдержадміністрація має негайно звернутися до Кабміну з ініціативою про проведення комплексної перевірки. Після цього можна вже робити висновки та приймати відповідні рішення”, – зазначив Ігор Горжій.