Опрацювали резонансну проблематику

e-mail Друк PDF

20 липня за участі першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Андрія Пісоцького відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке провів її очільник Сергій Мамоян.

До розгляду питань порядку денного також активно долучилися депутати обласної ради: Валерій Калюжний (постійна комісія з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій), Валерій Прядко (постійна комісія з питань освіти, науки, культури), Іван Сидоренко (постійна комісія з питань бюджету та управління майном); депутат обласної ради шостого скликання Степан Бульба; представники причетних підприємств, установ і відомств, громадськості. Перебіг зібрання висвітлювали журналісти.

Основна дискусія розгорнулася навколо резонансних і актуальних для людей питань. Своє бачення щодо цього висловили також члени постійної комісії Володимир Барчук, Олександр Ківшик, Анатолій Попельнюх, Володимир Савченко, Дмитро Спатар.

Зокрема, підтримано пропозицію Євгенія Холода повторно направити подання обласної ради та додаткову аргументацію на адресу Державної служби геології та надр України, а також Державної фіскальної служби України, щодо призупинення дії спецдозволів на використання надр ПАТ «Укрнафта» через непогашення та подальше фактичне зростання заборгованості зі сплати рентних платежів.

Потому, взявши до уваги, що розпорядженням голови облдержадміністрації від 18 липня створено робочу групу для комплексного вивчення критичної ситуації у с.Сенча Лохвицького району, депутати вирішили підтримати звернення представників громадськості та рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування стосовно нагальності ініціювання в установленому порядку процедури оголошення цього села зоною екологічного лиха.

Також, учасники зібрання висловилися за пропозицію представників громадськості провести «круглий стіл» з метою створення робочої групи у контексті виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 року № 1098 «Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях». Просто взяли до відома й листи публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» та Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» щодо конкурсу на проведення робіт з інтенсифікації видобутку газу на родовищах ПАТ "Укргазвидобування" методом гідророзриву пласта.

Постійна комісія рекомендувала обласній раді відмовити у погодженні цілого пакету звернень Державної служби геології та надр України щодо надання без проведення аукціону публічному акціонерному товариству “Укргазвидобування” спеціальних дозволів на геологічне вивчення та розширення меж існуючих родовищ на території області.

Як наголосив Сергій Мамоян: «Це моя принципова позиція – відмовляти всім суб’єктам таких подань, доки Парламент не ухвалить розроблений законопроект, за яким 5% рентної плати залишатиметься на місцях ведення видобувної діяльності!»