Євгеній ХОЛОД: За 5 років маємо забезпечити все сільське населення Полтавщини артезіанськими свердловинами!

e-mail Друк PDF

22 липня за участі першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Андрія Пісоцького, заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла, представників причетних підприємств, установ і відомств, громадськості відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, яке провів її секретар Валерій Чечель.

Свої думки щодо обговорюваних питань порядку денного висловили також члени постійної комісії Микола Горб, Наталія Макаруша, Геннадій Нежурбіда, Микола Первак, Руслан Рогов та член постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Віктор Мартиненко.

Зокрема, у ході дискусії навколо внесення змін до обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки, наголошено на необхідності запровадження найефективнішого механізму освоєння передбачених коштів, чим могло би бути надання

прав замовника органам місцевого самоврядування. Анатолій Ханко запропонував провести додаткові консультації з метою розширення кола цільових інвесторів з числа агрохолдингів тощо.

 

Присутні взяли до відома інформацію начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуарда Реви про хід виконання Програми розвитку та збереження зелених насаджень у Полтавській області на 2013-2017 роки, а також, про хід підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років підприємств житлово-комунального господарства.

Зазначено, що в цілому цей процес здійснюється у запланованих обсягах. Його практичні аспекти деталізували керівники обласних комунальних підприємств «Полтаватеплоенеро», «Миргородтеплоенеро», «Лубнитеплоенеро», «Полтававодоканал», «Миргородводоканал».

Потому депутати погодили використання видатків обласного бюджету за КФК 250404 «Інші видатки» для замовлення незалежного аудиту комунальних підприємств «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго», чим усувається формальна перешкода оголошенню відповідного тендеру.

Підтримано й проект рішення обласної ради стосовно скасування обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки, фінансування якої на 99,7% залежало від ресурсів одного інвестора, чого так і не відбулося. Відтак, у серпні – вересні планується розпочати процедуру ухвалення розробленого проекту нової відповідної Програми.

У контексті розгляду стану реалізації обласної Програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки депутати рекомендували Полтавському регіональному управлінню Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» оперативно подати для опрацювання детальний розпис отримувачів таких кредитів.

Найбільш вагомим і одностайним було рішення постійної комісії підтримати проект рішення обласної ради стосовно затвердження переліку об’єктів, на які у 2016 році будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до обласної Програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки, а також Порядок фінансування за нею.

Як наголосив Євгеній Холод, такий алгоритм дій дозволить головне – за п’ять років забезпечити все сільське населення області артезіанськими свердловинами питної води!

На засіданні було розглянуто ще низку профільних питань.