Микола Бондар: «Маємо розподілити перевиконання бюджету максимально врахувавши потреби територіальних громад Полтавщини»

e-mail Друк PDF

22 липня  від головуванням Миколи Бондаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, на якому розглянуті питання, які внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради Руслан Рогов, Віктор Скочко, Микола Первак, Валерій Прядко, Віктор Мартиненко, помічник народного депутата України Олега Кулініча Анатолій Шкарбан, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та представники громадськості.

Голова обласної ради Олександр Біленький наголосив: «Депутатський корпус має принципову позицію: перевиконання бюджету розподілити таким чином, щоб територіальні громади Полтавщини якнайшвидше реально побачили дієві результати. Для цього депутати виступають за відновлення функціонування обласних програм «Шкільний дах» та «Питна вода», які дозволять вирішити питання перекриття покрівель шкіл до початку навчального року та забезпечити населення якісною питною водою. Також більшість депутатів підтримують фінансування будівництва антивандальних спортивних майданчиків у сільській місцевості. Крім того, апарат обласної ради у співпраці з громадськими організаціями працює над пілотним проектом створення «Єдиного інформаційного простору Полтавської області», який дозволить запровадити комплексну систему електронного врядування».

Активну участь в обговоренні питань порядку денного взяли депутати обласної ради Ірина Степаненко, Андрій Сімонов, Іван Сидоренко, Руслан Ляшко, Михайло Міщенко, Олександр Коваленко.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали винесення на розгляд сесії питання про «Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області».

Також депутати погодили та затвердили результати засідання конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області. Було рекомендовано укласти відповідні договори щодо усіх визначених об’єктів для розташування мережевого обладнання, окрім того, що знаходиться за адресою вул. Соборності 7-К, у зв’язку із занепокоєнням мешканців будинку та необхідності проведення додаткових заходів щодо вивчення негативного впливу від роботи обладнання.

Питання «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Полтавської області в новій редакції», «Про обласну Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2016 – 2017 роки» та «Про створення Установи «Агенція регіонального розвитку Полтавської області» представила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко.

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод у ході розгляду питання «Про створення Установи «Агенція регіонального розвитку Полтавської області» наголосив на необхідності надання додаткових обґрунтувань щодо доцільності створення даної організації з метою унеможливлення дублювання функцій профільного Департаменту облдержадміністрації та новоствореного відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту в апараті обласної ради.

Депутат обласної ради, в.о. директора  ПОКП «Полтавафарм» Валерій Прядко поінформував щодо питання «Про відрахування до обласного бюджету частини чистого прибутку Полтавським обласним комунальним підприємством Полтавафарм"», відповідно до проекту рішення якого передбачається розстрочити відрахування частини прибутку до обласного бюджету за результатами фінансово-господарської діяльності ПОКП «Полтавафарм» за 2012-2015 роки строком на 2 роки.

Також Валерій Прядко представив проект рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення тридцять першої сесії шостого скликання від 02 жовтня 2015 року "Про внесення змін та доповнень до рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року "Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області" зі змінами внесеними рішенням шістнадцятої сесії шостого скликання від 23 травня 2013 року, згідно якого пропонується розміщення аптечних складів ПОКП «Полтавафарм» здійснювати з мінімальною орендною ставкою 2%. Депутати підтримали винесення даних питань на розгляд сесії.

Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік поінформував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. За рішенням комісії розгляд даного питання рекомендовано продовжити 25 липня.

Насамкінець депутати розглянули інші питання порядку денного, які було рекомендовані на розгляд сесії. Також опрацювали звернення, які надійшли до комісії.

Як підсумував голова постійної комісії з питання бюджету та управління майном Микола Бондар: «Депутати мають на меті максимально врахувати інтереси територіальних громад Полтавщини та за підсумками перевиконання бюджету спрямували кошти у найбільш проблемні напрями, особливо для покращення соціальної інфраструктури у сільській місцевості».