Олександр Біленький: "Дякую всім депутатам, які виконали свій обов'язок перед громадою Полтавщини"

e-mail Друк PDF

У 9 сесії обласної ради голова Олександр Біленький оголосив перерву. І у виборців є трохи часу, щоб підсумувати події, які відбулись у сесійній залі 26 червня. З поміж 56 питань порядку денного депутати розглянули 36, зокрема, необхідні для подальшого розвитку громад програма будівництва доріг (виділено 55 мільйонів гривень), програма "Питна вода Полтавщини" (10,5 мільйонів гривень), зміни до бюджету. Та справжнім випробуванням для депутатів стало 14 питань, які стосувались надання дозволів на промислову розробку та видобування нафти і газу для підприємств галузі. Як і під час попередніх сесій обласної ради, депутати узгодили спільну позицію - не надавати дозволи, аж поки місцеві громади не отримають щонайменше 5% від ренти за використання надр, а підприємства не виправлять шкоди довкіллю на тих територіях, де відбувається видобуток.

- Відмови обласної ради обов'язково пришвидшать ухвалу у Верховній Раді так званого "закону 3038", за яким 5% ренти від використання надр залишиться у місцевих бюджетах. Видобувні компанії самі стануть лобіювати інтереси громад, щоб отримувати від нас дозволи на розробку надр, - переконаний депутат Полтавської обласної ради Сергій Жук.

Проте ухвалення цього, безумовно, важливого рішення опинилось під загрозою. Після чотиригодинної роботи виявилось - у залі залишилось 47 депутатів, із 66, які реєструвались на початку засідань. Отже, депутатів чекав справжній екзамен на єдність - політичні і бізнесові амбіції проти благополуччя громади Полтавщини. У результаті, після тривалих дискусій і виступів, депутати одностайно ухвалили відмови по всім дозволам.

- Окрім ухвалення змін до бюджету, голосування за надважливі для громади рішення сьогоднішня робота депутатів показала - обласна рада VII скликання, попри супротив, СПІЛЬНО працює на благо громади. У той час, коли багато депутатів покинули зал засідань, проігнорувавши потреби людей, нам все ж таки вдалось 47 голосами закрите питання відмови у наданні дозволів на надра. Позиція депутатів обласної ради незмінна - допоки громади не будуть отримувати щонайменше 5% ренти за використання надр, погоджень не буде. Дякую усім, хто не залишив сесійну залу, а чесно виконав свої обов'язки перед громадою Полтавщини! - подякував депутатам обласної ради голова Олександр Біленький.

На друге пленарне засідання сесії Полтавської обласної ради залишили 20 питань, які не встигли розглянути 26 червня. Дату, коли депутати зберуться до сесійної зали, визначать після додаткових консультацій.