Врятувати лікарню і "зберегти обличчя" - завдання пирятинської медицини

e-mail Друк PDF

Центр матері Пирятинської районної лікарні, який почали реконструювати  у 2012 році, повинен був стати окрасою місцевої медицини. Проект, вартістю 22 мільйони гривень, який фінансувався з держбюджету, розпочали і навіть освоїли перший транш - 8 мільйонів на утеплення і ремонт фасаду. Після цього фінансування проекту зупинилось.

- Потрібно ще 16 мільйонів гривень на заміну інженерних мереж, внутрішній ремонт. У результаті ми отримаємо  пологовий комплекс з європейським рівнем надання послуг, у якому зможуть народжувати мешканки не лише Пирятинського, а і сусідніх районів області, - зазначив головний лікар Пирятинської районної лікарні Олександр Гаркавенко.

"Безвідповідально було б покинути незакінченим проект, у який вкладено стільки бюджетних коштів", - висловив думку голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Він відвідав недобудований Центр матері, і, спільно з депутатами обласної ради Олександром Гаркавенком і Андрієм Сімоновим, шукали шляхи вирішення проблеми.

- Треба не затягувати з подачею об'єкта на фінансування з державного фонду регіонального розвитку. Звичайно, обласний бюджету у цьому питанні внесе свою частку, бо об'єкт має величезне соціальне значення для північно-західної частини області. Але ще раз хочу наголосити - і ДФРР, і обласний бюджет приєднаються до завершення будівництва, якщо місцева громада виконає свій обов'язок по його співфінансуванню, - сказав голова обласної ради.

Спільними зусиллями будуть вирішувати і ще одну проблему Пирятинської лікарні. Кілька років тому тут отримали дозвіл на придбання довгоочікуваного сучасного рентген-апарату. Пообіцяли і бюджетні кошти на нього. Але, як часто буває, обіцянки залишились лише на папері.

- Апарат привезли, змонтували - залишилось його лише запустити. Та фірма-постачальник відмовляється це зробити, бо ми не розплатились за обладнання. І цей борг чим далі зростає. Ціна питання - 1,5 мільйони гривень, з яких 500 тисяч готові розділити між собою міський і районний бюджети, - говорить головний лікар Пирятинської районної лікарні Олександр Гаркавенко.

Де ж взяти ще один мільйон гривень на залагодження справи і для збереження "обличчя" пирятинського закладу охорони здоров'я?

- Під час найближчої сесії обласної ради я запропоную депутатам виділити ці кошти з бюджету. Однозначно, проблему потрібно вирішувати. Тим більше, місцева громада готова взяти участь у цьому проекті. Думаю, що у нагоді стане допомога депутатів обласної ради від Пирятинського району, зокрема члена бюджетної комісії Андрія Сімонова, - вважає голова обласної ради.