Коли економія - очевидна альтернатива витратам

e-mail Друк PDF

У Новомартиновицькій загальноосвітній школі  Пирятинського району навчається 125 учнів. Територія закладу потопає у зелені садків і квітах. Здається - у цій "тихій заводі" просто немає місця для буденних проблем. Та природна ідилія не приховує "тонких місць". Чорною купою стоїть за школою напівзруйнована будівля, у якій хотіли розмістити котельну на альтернативному паливі для потреб закладу.

- Ми навіть проект підготували на будівництво, але щоб його завершити потрібно 75 тисяч. Сама ж вартість робіт для сільського бюджету  непосильна - 800 тисяч гривень, - говорить Михайло Мельниченко, очільник Давидівської громади, яка опікується школою.

Тим часом, затрати на енергоносії у школі б'ють усі рекорди, тому питання термодернізації давно назріло, - нарікають у Пирятинській райдержадміністрації.

- Вдумайтесь: готова котельна коштує 800 тисяч гривень. А щоб отопити цю школу на рік потрібно...800 тисяч на енергоносії! От вам і економіка. І стає очевидним, що термомдернізація школи - це безальтернативний варіант - переконаний голова Пирятинської РДА Олег Куча.

"Та 800 тисяч гривен - не дрібничка, і питання потрібно вирішувати лише спільними зусиллями громади", - вважає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який, разом з депутатами обласної ради Олександром Гаркавенком і Андрієм Сімоновим, побував у Новомартиновицькій ЗОШ.

- Я завжди "за" раціональне використання коштів. А якщо воно дає ще й значну економію - то такі проекти взагалі повинні стати пріоритетними. Тому запропоную колегам у сесійному залі виділити гроші з обласного бюджету на котельню. Скоріше за все це будуть кошти можливого перевиконання бюджету за підсумками 9 місяців, - поділився планами Олександр Біленький.