Підписано Меморандум про співпрацю щодо реалізації всеукраїнської соціально-правової програми захисту учасників бойових дій «Соціальна картка учасника АТО»

e-mail Друк PDF

9 серпня у Полтаві відбулася урочиста церемонія підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавською облдержадміністрацією, Полтавською обласною радою та Всеукраїнським Об’єднанням учасників АТО «УКРАЇНЦІ – РАЗОМ!» щодо реалізації всеукраїнської соціально-правової програми захисту учасників бойових дій «Соціальна картка учасника АТО».

Як зазначив голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ – РАЗОМ!» Руслан Руденко, програма «Соціальна картка учасника АТО» створена за ініціативою його громадської організації та за підтримки Державної служби України у справах ветеранів. Вона дозволяє учасникам бойових дій на Сході України та членам їхніх родин отримувати безкоштовну правову допомогу, безкоштовні медичне обстеження та медичні послуги, психологічну підтримку, знижки на покупки у всеукраїнських торгових мережах. Учасники АТО також матимуть можливість взяти участь в освітніх, оздоровчих, розважальних програмах.

- Всеукраїнська програма соціального захисту учасників АТО та членів їхніх сімей була започаткована у квітні, вже більше 25 тисяч учасниківбойових дій отримали відповідні дисконтні картки, - сказав Руслан Руденко. - Це підтримка для кожного, хто має статус учасника АТО, незалежно від підрозділу, у якому він служив чи громадської організації, в якій перебуває. Картка іменна, має декілька ступенів захисту.

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод наголосив, що одним із першочергових завдань влади є турбота про учасників АТО.

- Стає боляче і гірко, коли під час особистих прийомів громадян дізнаюся, що учасникам АТО відмовляють в отриманні земельних ділянок, направлень на лікування, у видачі довідок із військкомату, - сказав Євгеній Холод. – Саме тому завдання влади – створити певний механізм для надання допомоги для хлопців. Вони не повинні, повертаючись назад, почувати себе поза межами суспільства. Вони мають відчувати те, що про них дбають, їхніми проблемами переймаються. І не тільки питаннями соціального захисту, а й реабілітації, надання психологічної допомоги.

За словами Євгенія Холода, обласна рада вважає підтримку захисників державного суверенітету і територіальної цілісності України вкрай важливою.

- З обласного бюджету й надалі виділятимуться значні фінансові ресурси для надання допомоги тим, хто сьогодні виконує свій військовий і громадянський обов’язок у зоні АТО та тим, хто повернувся з війни, - зазначив Євгеній Холод.

У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий підкреслив соціальну значимість підписання Меморандуму, висловив упевненість, що полтавські підприємці долучаться до участі у програмі «Соціальна картка учасника АТО».

- Підписання цього Меморандуму на рівні облдержадміністрації та обласної ради є першим прикладом в Україні. Робимо ми це для того, аби скомунікувати владу, громадські організації з учасниками бойових дій та допомагати їм. Маємо на меті створити не тільки розгалужену мережу дисконтів, а й залучити до цієї Програми різні підприємства, соціально відповідальний бізнес, – наголосив Роман Товстий.

Від облдержадміністрації меморандум підписав заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, від обласної ради – перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, від Всеукраїнського Об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ – РАЗОМ!» – голова правління Об’єднання Руслан Руденко.

Меморандум засвідчив прагнення сторін об’єднати зусилля у реалізації програми «Соціальна картка учасника АТО», сприяти соціальній підтримці захисників України.