Орієнтир на ефективне використання інформаційного простору

e-mail Друк PDF

30 травня постійна комісія обласної ради з питань регламенту депутатської діяльності та інформаційної сфери розглянула висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всеукраїнською громадсько-політичною газетою «Зоря Полтавщини».

У засіданні, яке вів голова комісії Микола Ганнущенко, взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Як поінформував головний редактор газети «Зоря Полтавщини» Григорій Гринь, протягом минулого року вийшло 213 номерів газети, в яких розміщено понад 400 публікацій щодо діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у нинішньому році – близько ста. У газеті запроваджено тематичні рубрики: Виконавча влада: регіональний аспект», «Соціальна політика», «Виконавча влада. Щоденні будні», «Соціальні ініціативи», «Влада і громада». «Актуальне інтерв’ю», «Чим живе рада», «Місцеве самоврядування», «Депутатська трибуна» та інші. Проводиться широка робота по роз’ясненню читачам загальнодержавних реформ, реалізації ініціатив Президента, Уряду України. Публікації в газеті є різножанровими, різноплановими, інформаційно насиченими, містять аналіз, конструктивні пропозиції. В перспективі, на думку Григорія Гриня, необхідно перевести газету на повноколірний друк, поширити її продаж у роздріб, посилити роботу з популяризації «Зорі Полтавщини» в області її співзасновниками.

Обговорюючи питання, депутати зазначили важливе місце, яке займає газета у соціально-економічному і суспільному житті області, висвітленні роботи органів влади та місцевого самоврядування, та внесли ряд пропозицій щодо поліпшення її робити.

Заступник голови обласної ради Володимир Марченко вніс пропозицію - розглянути можливість редакції стосовно реалізації на сторінках газети інформаційно-туристичного проекту «Пізнай Україну», запровадженого благодійним фондом «Рідна Україна». Такий крок, на думку Володимира Марченка, підвищить інтерес читачів до газети, сприятиме розвитку краєзнавства, духовності полтавців.

«Зоря Полтавщини» має частіше порушувати гострі проблем суспільного життя, не просто інформувати населення, а й осмислювати події, робити висновки, - зауважив голова комісії Микола Ганнущенко.

Необхідність активізувати співпрацю зорян із журналістами інших періодичних видань області підкреслив депутат обласної ради, начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Микола Перепелиця.

Також комісія розглянула блок профільних питань, внесених до проекту порядку денного п’ятої сесії обласної ради. Зокрема, депутати схвалили заходи з підготовки та відзначення 15-ї річниці Конституції України та 20-ї річниці незалежності України, підтримали проект рішення щодо внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради, погодили укладення трудового контракту з Олександром Білоуськом на посаду директора Науково-редакційного підрозділу – центру по дослідженню історії Полтавщини, кандидатури для нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України.

На пропозицію заступника голови обласної ради Володимира Марченка комісія рекомендувала Головному управлінню інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації включити до заходів із підготовки та відзначення 15-ї річниці Конституції України та 20-ї річниці незалежності України видання довідників «Герої України» та «Герої Соціалістичної Праці» з серії «Герої землі полтавської», створених Науково-редакційним підрозділом – центром по дослідженню історії Полтавщини.

У ході засідання депутати розглянули та схвалили проект Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК «Лтава» на 2011-2013 роки, який представив генеральний директор телерадіокомпанії Микола Ляпаненко. Програма передбачає фінансову участь обласного бюджету у зміцненні матеріально-технічної бази ОДТРК «Лтава», забезпеченні FM-мовленням районів, що знаходяться на півночі області, поступовий перехід обласного телебачення з аналогового формату на цифровий.