Друге пленарне засідання дев’ятої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

11 серпня відбулося друге пленарне засідання дев’ятої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, народний депутат України Руслан Богдан, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків – учасників АТО: механіка-водія 93-ї окремої механізованої бригади Романа Омельченка, прапорщика 58-ї окремої механізованої бригади Романа Нечипоренка, сержанта з матеріального забезпечення роти 93-ї окремої механізованої бригади Євгена Садовничого.

Голова обласної виборчої комісії Людмила Сердюк повідомила про набуття повноважень депутата обласної ради Володимиром Литвином за списком Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» замість депутата Руслана Богдана, який склав депутатські повноваження; Ігорем Скляром за списком Всеукраїнського об’єднання «Свобода» замість депутата Алли Федорченко, яка склала депутатські повноваження. Цю інформацію обласна рада взяла до відома.

Володимиру Литвину та Ігорю Скляру голова обласної ради Олександр Біленький урочисто вручив посвідчення депутата обласної ради.

Олександр Біленький поінформував обласну раду, що головою фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» в обласній раді обрано Євгенія Холода, головою фракції політичної партії «Відродження» в обласній раді – Людмилу Овчаренко.

Було внесено зміни до порядку денного сесії. Так, на пропозицію облдержадміністрації, питання про створення установи «Агенція регіонального розвитку Полтавської області» депутати зняли з розгляду на сесії та направили проект рішення на доопрацювання. Разом з тим, обласна рада включила до порядку денного сесії питання: «Про внесення змін до рішення № 136 третього пленарного засідання сьомої сесії обласної ради сьомого скликання від 14 червня 2016 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка знаходиться в постійному користуванні комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал».

По тому депутати приступили до розгляду питань порядку денного пленарного засідання.

Своїми рішеннями обласна рада затвердила Перспективний план формування територій громад Полтавської області в новій редакції; пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва; Положення про електронні петиції до Полтавської обласної ради.

Депутати внесли зміни до складу комісії з реорганізації обласної комунальної установи «Полтавський музей дальньої авіації»; зміни та доповнення – до рішення тридцять першої сесії шостого скликання від 02.10.2015 р. «Про внесення змін та доповнень до рішення п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 28.03.2013 р. «Про затвердження методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області» зі змінами, внесеними рішенням шістнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 23.05.2013 р.».

Враховуючи рекомендацію постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, обласна рада дозволила Полтавському обласному комунальному підприємству «Полтавафарм» розстрочити відрахування частини прибутку до обласного бюджету за результатами фінансово-господарської діяльності підприємства за 2012 - 2015 роки строком на 2 роки.

Депутати розглянули та підтримали проекти рішень: «Про додаткове надання в користування Полтавському ГМРГ Полтавської обласної організації УТМР мисливських угідь на території Полтавського району», «Про додаткове надання в користування ПАФ «Подоляка» мисливських угідь на території Диканського та Полтавського районів», «Про внесення змін до рішення № 136 третього пленарного засідання сьомої сесії обласної ради сьомого скликання від 14 червня 2016 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка знаходиться в постійному користуванні комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», «Про постійні комісії обласної ради».

За поданнями районних рад та на рекомендацію профільної постійної комісії обласної ради сесія перейменувала Краснознаменську сільську раду Гадяцького району Полтавської області на Сергіївську сільську раду Гадяцького району; Фрунзівську сільську раду Глобинського району Полтавської області – на Троїцьку. сільську раду Глобинського району Полтавської області; Жовтневу сільську раду Решетилівського району Полтавської області – на Покровську сільську раду Решетилівського району Полтавської області.

В обговоренні питання «Про введення мораторію на суцільні рубки лісів у межах Полтавської області» (зі змінами до даного проекту рішення) взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутати: Роман Товстий, Валерій Капленко, Олександр Коросташов, Олег Діденко, Василь Красюк, Михайло Міщенко, Віктор Щуров, Інна Авраменко, Василь Сидоренко, Валерій Прядко, Валерій Калюжний, Наталія Макаруша та інші. Йшлося про необхідність збереження лісового фонду області, відпрацювання механізму передачі лісів, які знаходяться на балансі сільгосппідприємств, до державної власності; оприлюднення плану санітарно-оздоровчих заходів на офіційному веб-сайті обласного управління лісового та мисливського господарства; посилення контролю правоохоронних органів за дотриманням чинного законодавства у сфері лісових відносин тощо. Більшість депутатів висловили думку щодо необхідності доопрацювання відповідного проекту рішення.

За результатами голосування, проект рішення «Про введення мораторію на суцільні рубки лісів у межах Полтавської області» не набрав необхідної кількості голосів та був направлений на доопрацювання.

У ході пленарного засідання депутати прийняли звернення:

- до Верховної Ради України щодо проекту Закону України Про внесення змін до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

- до Верховної Ради України щодо внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють надання житлово-комунальних послуг.

У «різному» голова постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму Олександр Алексюк порушив соціально значимі питання: примусового переведення 22-х вихованців Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені А.С.Макаренка до Гадяцької дитячого будинку, оплати комунальних послуг Кременчуцьким обласним госпіталем для ветеранів війни; голова обласної ради Олександр Біленький виступив із зверненням до депутатів обласної ради щодо необхідності консолідації депутатського корпусу для вирішення актуальних питань життєдіяльності області, підтримки курсу прогресивних змін.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення з 19 питань порядку денного пленарного засідання.

На цьому дев’ята сесія обласної ради завершила свою роботу.