Чорно-білі дзеркала війни

e-mail Друк PDF

"Війна і мир". Усесвітньо відоме протиставлення набрало нових рис в унікальній однойменній фотопоемі Костянтина Васильовича Бобрищева,  знаного в Україні художника та журналіста - яку презентували у Полтавському краєзнавчому музеї. Видання - це емоційно насичена чорно-біла палітра на 255 сторінках, у якій автор втілив прописну істину "війна - горе, яке стосується кожного".

- Велика помилка - твердження, що війна лише там, де стріляють. Скалічені душі, зруйновані долі - страшне її обличчя ми бачимо на тих територіях, де мирне небо. Саме тому у фото, які увійшли до поеми, я намагався передати душевні пориви людей, настрій і атмосферу не через інтер'єри, а саме через портрети, через обличчя, очі, - ділиться автор фотопоеми, журналіст Костянтин Бобрищев.

Увесь тираж книги розповсюдять серед бібліотек області, подарують творчим спілкам, організаціям учасників АТО. 75 тисяч гривень на її видання виділили з обласного бюджету. "Але цю допомогу не можна перебільшувати. Гроші - надто мізерна ціна за цей унікальний меморіал пам'яті," - наголошує ініціатор виділення коштів, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Не треба цю допомогу перебільшувати. Сприяти реалізації таких соціально необхідних проектів моя робота. Якщо дякувати - то таким людям, як Костянтин Васильович, як медик-волонтер Ірина Бабич з Кобеляцького району. Дякувати кожному Героєві, який вважає своїм обов'язком захист миру в Україні! Доземний уклін і шана усім вам! - наголосив під час презентації голова обласної ради.