На варті дитячого життя

e-mail Друк PDF

Унікальну для України програму збереження життя і здоров'я дітей "Золоті хвилин життя" впроваджують на Полтавщині. Сертифіковані тренери ГО "Вартові життя" навчають вчителів шкіл і вихователів дитсадків надавати невідкладну допомогу, яка може знадобитись дітям у найрізноманітніших випадках. Проект розпочався трьома тренінгами у навчальних закладах Решетилівського району, і вже викликав зацікавленість у інших громадах.

- Вже після перших тренінгів нас запросили до навчальних закладів Полтави, Зіньківського, Чутівського районів з подібними тренінгами. Ми не відмовляємо нікому, бо добре, коли місцева влада зацікавлена у безпеці під час навчального процесу. Адже більшість свого часу діти проводять у дитсадках чи школах, де за ними мають наглядати відповідно підготовлені люди. І якщо можна говорити про педагогічні знання вчителів і вихователів, то що робити до приїзду швидкої у них не завжди відповідає потребам, - говорить тренер, керівник ГО "Вартові життя" Вікторія Лоза.

Та розвиток світу вимагає навіть не від вчителів, а ледь не від кожної людини уміння надавати невідкладну допомогу. "Але чомусь українці ставились до цього виклику без належної уваги" - говорить "вартова життя", інструктор Світлана Варвянська.

- Є така статистика - у цивілізованих країнах світу від 50 до 80 відсотків населення вміє надавати домедичну допомогу. У нас навпаки - 80 відсотків не володіє цими навиками. Мабуть тому Україна, за статистикою, посідає друге місце за смертністю у світі.  І мало просто пройти ці одноденні курси. Закріплення і поглиблення інформації, на мою думку, потрібно постійно, хоча б раз на півроку, - вважає інструктор.

Загальний травматизм дітей - проблема, з якою, зокрема, і повинні боротись учасники пілотного проекту. Його ініціатор, педагог за освітою, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький говорить - вже не допустимо закривати очі на дитячий травматизм.

- На Полтавщині за минулий рік сталось 7104 таких випадки. Під час перебування у школах травмувалось 304 дитини - це значна кількість. Зрозуміло - діти непосидючі, і повністю ізолювати від світу їх не можна. Але вчитель і вихователь зобов'язані вміти надавати домедичну допомогу - інколи це може зберегти здоров'я і життя дитині. Це значна проблема, яку ми констатували, але мало з нею боролись. І я радий, що необхідність моєї ініціативи "Золоті хвилини життя" зрозуміли у районах, - сказав Олександр Біленький.

У першому етапі проекту "Золоті хвилин життя" взяли участь 144 педагоги закладів освіти Решетилівського району.