Поліпшити стан охорони праці

e-mail Друк PDF

1 червня під головуванням Миколи Данилейка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій.

Депутати заслухали та прийняли до відома інформацію начальника управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації Михайла Бугрія про розвиток малого підприємництва у Полтавській області. Як зазначив Михайло Бугрій, інструментом реалізації державної політики розвитку підприємництва на місцевому рівні є Комплексна програма розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2011-2012 роки. Головна увага органів виконавчої влади приділяється створенню сприятливих умов функціонування підприємницького середовища. Проводиться робота по спрощенню процедури започаткування та виходу з бізнесу. Сьогодні в області працюють 30 "єдиних реєстраційних офісів" та 30 дозвільних центрів, що надає можливість підприємцям в найкоротший термін зареєструватись та отримати необхідні дозвільні документи. Продовжується модернізація інфраструктури підтримки малого підприємництва, до якої входять: 3 бізнес-інкубатори, 6 бізнес-центрів, 9 лізингових центрів, 165 небанківських фінансово-кредитних установ, 105 страхових компаній, 23 товарні біржі тощо. Вибудувана структура громадських об'єднань та організацій, що представляють інтереси підприємців, яка налічує 88 одиниць.

Службою зайнятості здійснюється професійне навчання безробітних з професій, спеціальностей та напрямів, які орієнтовані на самозайнятість та підприємницьку діяльність. З початку року 221 безробітний пройшов підвищення кваліфікації з основ підприємницької діяльності.

Серед кола винесених на обговорення проблемних питань, особливу увагу депутатів викликало питання завищеної плати за землю підприємцями. З огляду на це, на пропозицію депутата обласної ради Геннадія Коваленка комісія рекомендувала управлінню з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва облдержадміністрації вжити відповідні заходи щодо вирішення даної проблеми.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитра Орлова про хід виконання цільової програми підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2011-2013 роки. У контексті питання Дмитро Орлов підкреслив, що метою програми є забезпечення позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Полтавської області на 2011-2013 роки, що передбачає вироблення єдиного комплексного підходу до формування та здійснення інформаційно-презентаційної політики регіону, яка б охоплювала різноманітні сторони його життя.

У доповіді відзначалися позитивні тенденції до зростання іноземної інвестиційної активності. Так у 2010 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 96,7 млн. дол. США прямих інвестицій, що на 133,5% більше від надходжень у 2009 році. Серед важливих заходів щодо розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області Дмитро Орлов відмітив укладену Угоду між Полтавською обласною державною адміністрацією та Урядом Московської області про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво. Також було підписано Угоду про співробітництво між Полтавською Торгово-промисловою палатою та радою правління Торгово-промислової палати Московської області. 24 травня поточного року делегація провінції Ляонін КНР відвідала Полтавську область з метою ознайомлення з інвестиційними проектами та промисловістю нашого регіону для можливої подальшої співпраці. Йшлося про підготовку до участі області у 2011 році у міжнародних виставкових заходах: Міжнародна виставка «АГРО - 2011», «Сорочинський ярмарок - 2011», Міжнародна виставка «Подмосков'є - 2011».

У ході засідання комісія також розглянула та підтримала проект регіональної Програми поліпшення стану промислової безпеки, охорони і гігієни праці, виробничого середовища на 2011-2013 роки. За інформацією начальника управління Держгірпромнагляду по Полтавській області Сергія Щербака, незважаючи на щорічне зменшення нещасних випадків, рівень виробничого травматизму як в Україні, так і в області, залишається високим. За даними Міжнародної організації праці рівень смертельного травматизму в Україні більше ніж: в Англії - у 8,5 разів, у Німечини - у 5,5 разів, у Японії - у 3 рази. На багатьох підприємствах від 50 до 95% основних виробничих фондів експлуатується з істотними відхиленнями від норм технічної експлуатації, що створює певну потенційну загрозу життю та здоров’ю працюючих. Відтак управління Держгірпромнагляду по Полтавській області з метою підвищення рівня охорони праці та вирішення профілактичних завдань запропонувало затвердити Регіональну програму.