Дорожня карта для сільської інфраструктури

e-mail Друк PDF

1 червня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яке за участі заступника голови обласної ради Володимира Марченка, заступника голови облдержадміністрації Володимира Замикули, керівників профільних управлінь та установ, представників громадськості провів заступник голови комісії Валерій Капленко.

До уваги присутніх було запропоновано проект Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік, який репрезентував начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Сень. Наголошено, що алгоритмом підготовки цього документу було передбачено його формування з низу до верху, від сільських до районних рад з наступним узагальненням на обласному рівні. У ньому, по суті, сконцентровано всі відповідні діючі районні програми, які тепер, за співфінансування

з обласного бюджету та спонсорства, передбачатимуть конкретне пооб’єктне докладання зусиль на місцях за 13 напрямками. Зокрема – будівництво та відновлення. До пріоритетів віднесено дитячі садочки та мережу охорони здоров’я, заклади освіти і культури, транспортне сполучення тощо.

Як зазначив Володимир Замикула, названою Програмою фактично вперше комплексно передбачено подібні заходи для селян, а спільними діями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснено паспортизацію кожного села, створено так звану дорожню карту зі збереження сільських територій, їхньої інфраструктури.

Міцним підгрунтям на 2012-й рік назвав обговорюваний документ Володимир Марченко, зауваживши, що у найближчій перспективі було б доцільно опрацювати аналогічним чином і паспорти усіх міст та селищ з тим, аби розробляти програми соціально-економічного розвитку всієї області на наступні роки вже більш зважено й на реальній та достовірній основі.

Із врахуванням висловленого, а також зауважень і пропозицій депутатів обласної ради Віктора Фортуни, Миколи Андрієнка, Олександра Яковенка, Михайла Харченка та Василя Стасовського рекомендовано внести проект Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік на розгляд сесії обласної ради.

На зібранні було також узято до відома інформації щодо виконання рішення 27 сесії обласної ради 5 скликання від 23 червня 2010 року “Про створення регіонального страхового фонду продовольчого зерна в Полтавській області на 2010-2011 маркетинговий рік” та про хід виконання обласної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства “Ліси Полтавщини до 2015 року”.