Решетилівка - місто або відновлення історичної справедливості

e-mail Друк PDF

29 серпня в залі засідань Решетилівської селищної ради з ініціативи ГО «Патріоти Решетилівщини», відбулося громадське обговорення, щодо старту процесу набуття селищем статусу міста. Це питання було одним із головних у передвиборній програмі депутата від громади, а нині голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. На зібрання завітали небайдужі решетилівці, керівники РДА та селищної ради, історики та краєзнавці. І саме науковці говорять: статус міста для Решетилівки - це відновлення історичної справедливості.

- Створюючи історичну довідку про селище і багато років вивчаючи його минувшину ми прийшли до висновку - довгий період часу Решетилівка була відома саме як містечко, зі своєю промисловою інфраструктурою, розвиненими ремеслами і торгівлею. Давайте згадаємо хоча б виробництво решетилівських смушевих шапок - це був своєрідний бренд цілого Полтавського регіону. А про решетилівські вишивку і ткацтво і говорити зайве, - говорять місцеві історики і краєзнавці Ігор Гмиря і Юрій Кісіль.

Обговорили і сьогоденний розвиток Решетилівки - від нього, власне, і залежить успішність проекту.  Про сучасність життя селища, його інфраструктуру розповіли заступник селищного голови Юрій Шинкарчук, майстер групи «Благоустрій» Олександр Тринчук, голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця. Селищний голова Володимир Кузьменко говорить: присвоїти Решетилівці статус міста - це визнати очевидний факт.

- Інколи стає прикро і дивно, що до нас приїжджають набиратися досвіду колеги з інших регіонів, з немаленьких міст міста, а ми - лише селище. Хотілося , щоб молоде покоління,яке прийде на зміну нам, жило вже в місті - сказав Володимир Вікторович.

на цій думці зійшлись всі учасники зібрання. Ухвалили - звернутися, згідно вимог законодавства, до депутатів селищної ради, про підтримку оголошеної ініціативи під час найближчої сесії. Таким чином процес присвоєння Решетилівці статусу міста буде запущено у дію.