Офіційна заява голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького з приводу підсумків круглого столу з питання розробки надр Полтавщини

e-mail Друк PDF

Після перегляду роботи круглого столу громади з керівництвом ПАТ "Укргазвидобування", та ознайомлення з публікаціями у ЗМІ хочеться висловити свою думку. Ми одностайні у рішенні - газ, який видобувається на Полтавщині, повинен іти для потреб України. Говорять про заяви на розробку 30 ділянок найбагатших родовищ області? Ні я, ні колеги по обласній раді не протидіємо розвитку галузі. Та не потрібно випереджувати подій.

Ті умови, за яких деякі підприємства хочуть отримати дозволи на свою діяльність, неприпустимі. Сама технологія гідророзривів для розробки надр - суперечна, з незрозумілими результатами впливу на довкілля. Для прихильників це - передова світова практика, та є і не мало противників, які вказують на екологічні загрози при використанні гідророзривів.

Мені абсолютно байдуже, за якими "правилами" дозволи на розробку та використання надр Полтавщини отримувались за минулих каденцій обласної ради. Сьогодні тут будуть грати роль три принципи: прозорість, екологічна безпечність і гідне відшкодування для громад.

Круглий стіл показав - думки більшості депутатів обласної ради мало хто слухає. Вмовляння, тиск авторитетних спікерів, які постійно міняються, політичний патронаж, погрози "газового колапсу" для полтавців - і жодного бажання діалогу. Це не ті методи, якими можна переконати.

Під час попередніх сесій обласної ради VII скликання депутати прозоро, не приховуючись, оголосили умови:

- передача 5% ренти за користування багатствами надр до місцевих бюджетів;

- відшкодування заподіяної територіям шкоди не за принципом "вийти в нуль", а з перспективним розвитком громад;

- укладення підприємствами галузі угод соціально-економічного розвитку як з територіями, де йде видобуток, так і з обласною радою.

Перемовини - це діалог і альтернативи, а не вмовляння і тиск. Тим більше, що у цьому випадку мова не йде про бізнес для вузького кола людей. Обласна рада відстоювала і буде відстоювати інтереси усієї громади області.