У полі зору депутатів бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

7 вересня під головуванням Миколи Бондаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники районних рад, міських рад обласного значення, громадські активісти, журналісти.

Депутати проаналізували та погодили напрямки використання коштів обласного бюджету за бюджетною програмою 250315 «Інші додаткові дотації». Усього за узгодженими пропозиціями депутатів обласної ради, міських і районних рад, райдержадміністрацій очікується розподілити 18, 5 млн. грн. Ці кошти будуть спрямовані на вирішення першочергових потреб територіальних громад міст обласного значення та районів області. Відповідні пропозиції по Глобинському, Кременчуцькому, Лубенському, Новосанжарському та Хорольському районах ухвалено доопрацювати та розглянути на наступному засіданні комісії.

Комісія підтримала проекти рішень, які планується внести до проекту порядку денного десятої сесії обласної ради: «Про внесення змін до обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки», «Про Агенцію регіонального розвитку Полтавської області», «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області», «Про внесення змін та доповнень до Порядку передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області», «Про затвердження передавального акту», «Про затвердження розпоряджень голови обласної ради», «Про приймання земельних ділянок у м. Карлівка».

Про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2016 року доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. За його словами, загальний обсяг надходжень обласного бюджету (без врахування трансфертів) становить 550,4 млн. грн., що на 116,8 млн. грн. (33,6%) більше планових показників та на 104,4 млн. грн. (23,4%) більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Зокрема, до загального фонду обласного бюджету (без урахування трансфертів) надійшло 436,1 млн. грн., що на 113,6 млн. грн. (35,2%) більше планових показників та на 94,7 млн. грн.(27,7%) більше, ніж за І півріччя 2015 року. До спеціального фонду (без урахування трансфертів із Державного бюджету) надійшло 114,3 млн. грн., що на 9,7 млн. грн. (9,4%) більше, ніж за відповідний період 2015 року.

Видатки загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів виконано в сумі 2839,4 млн. грн., що становить 94,9% до уточненого розпису на рік. Видатки спеціального фонду проведені в обсязі 111,5 млн. грн., або на 33,1 % до річних планових призначень зі змінами.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Проект бюджетного регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання, розроблений та представлений депутатом обласної ради Русланом Ляшком, комісія взяла до відома та ухвалила направити його у Департамент фінансів облдержадміністрації для надання висновків і пропозицій.

Депутати заслухали та взяли до відома звіт директора Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради Віталія Пипотя про підсумки діяльності за період 2013-2016 роки (1 півріччя). Було підтримано пропозицію управління майном обласної ради про продовження з цим керівником терміну дії трудового контракту строком на 3 роки.

У ході засідання депутати розглянули звернення до комісії щодо: співфінансування з обласного бюджету заходів Полтавської міської Програми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей; виділення з обласного бюджету коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт мосту через р. Сулу на автомобільній дорозі місцевого значення Лубни – Засулля; внесення змін до обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки в частині виділення коштів  на капітальний ремонт доріг м. Лубни; включення об’єктів до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2016 році; укладення договорів позички (безоплатного користування) приміщеннями в адміністративних будівлях.