Головне - чути людей

e-mail Друк PDF

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький провів особистий прийоми громадян. Тарифи на послуги ЖКГ, проблеми з орендою комунального майна і взагалі тема роботу комунальних підприємств - як до останньої інстанції йдуть люди зі своїми наріканнями і болями. "Багато питань, з якими приходять люди, лежать поза зоною компетенції обласної ради, зокрема, врегулювання законодавчих колізій. Та як би не було, відмови ніхто не отримає - щоб допомогти полтавцям у вирішенні їх проблем задіємо усі доступні механізми", - пообіцяв голова обласної ради.

 

Знову до "пандусної історії"...

Історія полтавки Жанни Шепелькової, оштрафованої за побудований нею пандус, хоч і стала топ-темою новин липня, але основну проблему не зрушила з місця. Щоб побудувати найнеобхідніший елемент доступності - пандус - людям з інвалідністю потрібно подолати чималі перешкоди.

- Я вже не кажу, що зробити житлові будинки доступними - обов'язок місцевої влади. "Недоступний" сам дозвільний процес. Для будівництвапотрібно зібрати 55 різних документів і оббігати чимало інстанцій. І в результаті - нам все одно пропонують побудувати пандус, який все одно непридатний для використання, - розповідає Олена Лісовенко, мати дівчини з інвалідністю.

Жінка прийшла на особистий прийом до голови обласної ради Олександра Біленького з двома проблемами - фінансування будівництва пандусу у одному із житлових будинків по вулиці 23 вересня і спрощення процедури отримання дозволів на це будівництво.

- Питання доступності об'єктів  для людей з інвалідністю - це дійсно проблема, з якому до мене звертаються досить часто. У цьому напрямку ми активно співпрацюємо з керівником обласного комітету доступності Іриною Твердохліб. Тут потрібно звертатись до народних депутатів від Полтавщини про відповідну законодавчу ініціативу у стінах українського парламенту. Окремо це соціально гостре питання ми заслухаємо під час найближчої сесії обласної ради, - сказав голова обласної ради Олександр Біленький.