Будуть свої чемпіони

e-mail Друк PDF

До дня фізкультури і спорту у Полтавському академічному обласному українському музичному-драматичному театрі імені М.В. Гоголя нагороджували усіх причетних до розвитку галузі у області. Відзнаки Національного олімпійського комітету України, профільного Міністерства та відомств, обласної ради та облдержадміністрації вручили голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко і заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий. Та нагородження найкращих спортсменів області - лише перший крок до визнання їх здобутків. "І у напрямку розвитку спорту області у обласної ради є свій ""план на гру", - повідомив у своєму вітальному слові голова обласної ради Олександр Біленький.

- Я сам розумію, наскільки важко виховати майбутнього чемпіона, адже починав свою трудову діяльність керівником спортивних гуртків у Решетилівці. Саме тому з наступного року ми плануємо в рази збільшити фінансування з обласного бюджету на розвиток фізкультури і спорту. Та до того часу ми не сидимо склавши руки. До кінця року плануємо завершити відновлювальні роботи у спорткомплексі Решетилівського аграрного ліцею, у які вклали 9,5 мільйонів з обласного бюджету. Ми плануємо, що ця спортивна арена прийматиме змагання всеукраїнського рівня, зокрема етапи Кубку України з техніки спортивного туризму та скелелазання, - сказав голова обласної ради.

"Важливий крок для популяризації спорту на Полтавщині - зведення спортивних майданчиків зі штучним покриттям" - звернув увагу зібрання депутат обласної ради, заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

- Матимемо до кінця року 8 таких майданчиків. Уже виділили на них кошти з обласного бюджету і підготовчі роботи йдуть повним ходом. Цю програму у найближчі роки ми не збираємось зупиняти, а лише активізуватимемо, - запевнив заступник голови облдержадміністрації.

Вшановували цього дня і спортсменів-олімпійців, які гідно представили Полтавщину на Олімпіаді в Ріо. Відзнаки отримали полтавський плавець Любомир Лемешко, та Заслужений тренер України Микола Мацапура, чий вихованець - Дмитро Янчук - приніс першу полтавську нагороду за всю історію Незалежності України. "Це результат навіть не фінансування спорту, а внутрішньої мотивації спортсмена," - зазначив у вітальному слові чемпіон Олімпіади-80, видатний спортсмен Полтавщини Володимир Кисельов.

- У цей важкий час, коли в Україні йде війна, кожна наша перемога дуже важлива. Бо після кожної з них нас все більше бояться вороги. І ці одинадцять медалей, з яких одна - Полтавщини - вони всі для нас золоті. У головне, щоб молодь сьогодні зрозуміла і добре затямила значення поняття "патріотизм". І коли ви будете жити спортом, і у спортивних залах проводитимете по 14 тренувань на тиждень - ви будете з медалями, - сказав уславлений атлет.

На завершення свята усіх причетних привітали мистецькими дарунками, зокрема хореографічні колективи Полтави "Грація" і "Грація", солісти обласної філармонії Аліна Філіпюк і Ігор Година та відома співачка Лариса Борисенко.