На порядку денному – питання охорони здоров’я та соціального захисту населення

e-mail Друк PDF

8 вересня під головуванням Людмили Овчаренко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, закладів охорони здоров'я та соціального захисту, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула звіти про роботу керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: директора комунальної установи «Підприємство із інженерного супроводження закладів охорони здоров'я» Наталії Топал, головного лікаря Лубенської обласної станції переливання крові Тамари Петрової, головного лікаря Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Полтавської обласної ради Ореста Вовка, головного лікаря Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ –інфекції та боротьби зі СНІДом Оксани Даниленко, головного лікаря Гадяцького обласного туберкульозного санаторію Віктора Сколоти, директора Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату Петра Данілкова, директора Гадяцького геріатричного будинку-інтернату Федора Артеменка.

За результатами голосування, термін дії трудових контрактів рекомендовано продовжити з Петром Данілковим та Федором Артеменком.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома інформацію директора Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Людмили Корнієнко про виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки у першому півріччі 2016 року. За словами Людмили Корнієнко, за відповідний період на реалізацію заходів Програми з обласного бюджету виділено 18 млн. грн. Ці кошти були спрямовані для надання допомоги сім'ям загиблих учасників АТО, сім'ям загиблих в Афганістані, вдовам учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, на оздоровлення учасників АТО після демобілізації, медикаментозне забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС, виплату матеріальної допомоги для забезпечення безкоштовного проїзду учасників бойових дій.

Цю інформацію депутати взяли до відома.

Комісія розглянула та підтримала проект рішення сесії обласної ради "Про реорганізацію Рашівського будинку-інтернату загального типу", схвалила передачу будівель і споруд аптеки № 195 ЦМА № 232 філії ПОКП «Полтавафарм», розташованих за адресою: Кременчуцький район, с. Піщане, вул. Київська, 137 із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області до власності Піщанської об'єднаної територіальної громади», «Про організацію громадських робіт на 2016 рік».

У ході засідання було розглянуто інформацію щодо забезпечення проведення комплексу протиепідемічних заходів на підприємствах, в закладах та установах, майно яких є спільною власністю територіальних громад області, а також звернення до комісії, які стосувалися реорганізації пологового відділення Котелевської ЦРЛ, усунення перепон в діяльності Лубенського дитячого соціально-реабілітаційного Центру «Надія», виділення санітарного автомобіля для Диканської центральної районної лікарні.

У контексті останнього звернення депутати зазначили необхідність забезпечення лікувальних закладів області санітарним транспортом. Наразі Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації прийнято рекомендувати розробити та внести на розгляд обласної ради в установленому порядку проект обласної Програми забезпечення лікувальних закладів санітарним транспортом. При цьому депутати вважають за доцільне визначити обов’язковою умовою для отримання санітарного автомобіля співфінансування програми з районного бюджету.