Депутати розглянули звернення Державної служби геології та надр України

e-mail Друк PDF

8 вересня постійна комісія обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр розглянула звернення Державної служби геології та надр України.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Мамоян, взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, видобувних підприємств, представники громадськості, журналісти.

Депутати заслухали та проаналізували інформацію про діяльність ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта», ПАТ «Завод «Лтава», ТОВ «Завод мінеральних вод «Реал», ТОВ «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ», участь цих підприємств у розбудові соціальної інфраструктури територій, на яких проводиться видобуток корисних копалин.

Відтак, комісія підтримала надання погоджень на отримання спеціального дозволу без проведення аукціону: публічному акціонерному товариству «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» - на видобування питних підземних вод Вільнотерешківської ділянки Кременчуцького родовища (водозабір № 1) на території Кременчуцького району Полтавської області»; публічному акціонерному товариству «ЗАВОД «ЛТАВА» - на видобування питних підземних вод Лтавського родовища (ділянки № 1, 2) на території м. Полтава.

Також було підтримано звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження продажу на аукціоні спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, підземних мінеральних вод водозабору товариства з обмеженою відповідальністю «Завод мінеральних вод «Реал» (свердловина № 2) на території м. Карлівка Карлівського району Полтавської області.

Комісія рекомендувала сесії обласної ради відмовити Державній службі геології та надр України у погодженні надання без проведення аукціону товариству з обмеженою відповідальністю «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на видобування газу природного, конденсату, нафти, газу, розчиненого у нафті, супутніх компонентів Північно-Яблунівського родовища на території Лохвицького району Полтавської області.

- Позиція комісії, як і позиція обласної ради, залишається незмінною: допоки Верховна Рада України не прийме Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо справедливого розподілу рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату)», який забезпечить спрямування до місцевих бюджетів 5% рентної плати за користування надрами, погодження на отримання спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів на території Полтавщини обласна рада не надаватиме, - наголосив заступник голови постійної комісії Олег Діденко.

Разом з тим, голова постійної комісії Сергій Мамоян, депутат обласної ради Андрій Пісоцький зазначили необхідність знайти прозорий законний механізм, який би стимулював подальший розвиток нафтогазового комплексу, зростання обсягів видобутку вуглеводнів та забезпечив належний розвиток соціальної сфери, інфраструктури територій.