Куди летять полтавські літаки?

e-mail Друк PDF

20 вересня проблеми діяльності КП "Аеропорт-Полтава" обговорили під час роботи постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку  під головуванням Ігоря Сірика. Активну участь у обговоренні актуального питання взяли перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, депутати Валерій Чечель, Микола Горб, Наталія Макаруша, Валентин Несен, Микола Первак, Тетяна Микуця.

Гострих питань чимало - зокрема, видатки на утримання аеропорту. Лише на погашення заборгованості по зарплатам персоналу потрібно  1 мільйон 300 тисяч гривень, які за відповідною Програмою пропонується виділити з обласного бюджету. "Погасити заборогованість необхідно. Та у проблему потрібно дивитись глибше", - переконаний голова постійної комісії Ігор Сірик.

- Минулої сесії перший заступник голови Полтавської ОДА, депутат Андрій Пісоцький обіцяв нам відновлення роботи аеропорту. Але сьогодні жодного проекту на папері ми не бачимо. Відновлення огорожі чи злітно-посадкової смуги - це не бізнес-проект, а поточні витрати. Хотілося б бачити хоч якусь стратегію розвитку. Пропоную Андрію Анатолійовичу до кінця року надати її у вигляді Меморандуму з аерокомпаніями, у якому визначити технічні умови їх співпраці з аеропортом, - сказав Ігор Сірик.

"Тим часом, затримка з розвитком - у основній складовій", - стверджує перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

- Як тільки аеропорт отримає міжнародний статус, співпрацю з міжнародними аероперевізниками можна буде налагодити. Сьогодні ж ми виносимо на порядок денний саме питання поточних господарських витрат, бо без них неможливо буде підтримувати комунальне летовище у хоч якомусь людському стані, - сказав Андрій Пісоцький.

"Та проблема навіть не у коштах, а у їх використанні", - переконаний перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод. І одразу ставить запитання в.о. директора КП "Аеропорт-Полтава" Юрію Коліснику: "Скільки заробляє і скільки витрачає аеропорт на сьогодні?"

- Чартерів у нас не багато - поміж 5400 операцій таких рейсів аеропорт прийняв 28. Усього за рік ми заробили 6976 тисяч гривень. Потреби витрат у аеропорту - понад 2 мільйони гривень по всім зазначеним напрямкам, - звітує Юрій Колісник.

"Тобто про будь-яку рентабельність не може йти і мова, доки не зміняться самі підходи до господарювання", - резюмує Євгеній Холод.

- Що ви ухопились за це підприємство і не можете його довести до ладу. 80-90 мільйонів - ми готові виділяти такі суми з обласного бюджету? Може розглянути інші вектори розвитку. Наприклад, може оголосити конкурс на інвестиційний проект, передати об'єкт у оренду у приватні руки - і він за власні кошти дасть йому раду. А може розглянути проект співфінансування, як ми це робимо з дорогами, і залучити сюди Державний бюджет. Ще шукати варіанти, а не зациклюватись лише на обласному бюджеті, - сказав перший заступник голови обласної ради.

І все ж члени комісії погодили винести питання на обговорення до сесійної зали. Та підсумували - підприємству терміново потрібен керівник, який зможе поставити летовище на комерційні рейки.