І знову до питання комунальних тарифів

e-mail Друк PDF

20 вересня резонансне питання підвищення тарифів на послуги ЖКГ обговорили члени постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку  під головуванням Ігоря Сірика. Активну участь у обговоренні актуального питання взяли перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, депутати Валерій Чечель, Микола Горб, Наталія Макаруша, Валентин Несен, Микола Первак, Тетяна Микуця. Депутати рекомендували - винести на порядок денний чергової сесії обласної ради звернення до Президента України, Прем'єр-міністра  та Голови Верховної Ради України звернення, щодо накладення тимчасового мораторію (заборони) на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів на житлово – комунальні послуги для населення.

- Питання резонансне і має велику соціальну гостроту. Тому пропоную ухвалити звернення, яким звернути увагу центральних органів влади на цю проблематику і на позицію депутатів Полтавської обласної ради, - зазначив перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод.

Та одним зверненням до столиці депутати не обмежились. За пропозицією голови комісії Ігоря Сірика та депутата Руслана Ляшка ухвалили обговорити під час сесії ще одне.

- Сьогодні виникла загрозлива ситуація у галузі ЖКГ через те, що підприємства теплопостачання мають величезні заборгованості за різницю в тарифах, на яку мають виділятись гроші з Державного бюджету. У цьому році з казни сюди не виділили ні копійки. Але і не це головне. НАК "Нафтогаз України" нараховує на заборгованість пені і штрафні санкції. Тому потрібно звернутись і з цього питання до центральних органів влади, - наполіг голова комісії.

І це звернення до обговорення депутати затвердили одноголосно. Також під час засідання обговорили низку профільних питань, як то:

- фінансову звітність обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» за перше півріччя 2016, надання дозволів підприємству на отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку» та його участі  у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»;.

- про об’єкти водопостачання та водовідведення, які не перебувають в складі основних засобів КП ПОР «Полтававодоканал» смт Опішня;

- про стан виконання будівельних робіт на об’єктах, замовником будівництва яких у 2016 році є управління капітального будівництва Полтавської обласної державної адміністрації;

- про стан водогонів та систем водовідведення КПОР «Полтававодоканал»;

- про об’єднання водопровідних господарств селищ Котельва та Н.Санжар з КПОР «Полтававодоканал»;

- про виконання дорожніх робіт на дорогах загального користування державного і місцевого значення Полтавської області за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету по Службі автомобільних доріг у Полтавській області.