Опрацювали проекти сесійних рішень та актуальну проблематику

e-mail Друк PDF

22 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, яке за участі першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода провела її очільник Людмила Овчаренко. До розгляду питань порядку денного долучилися помічник-консультант народного депутата України Олега Кулініча Анатолій Шкарбан, керівники дотичних структур, представники громадськості. Перебіг зібрання транслювався онлайн.

Із врахуванням зауважень, уточнень і пропозицій, висловлених разом із названими колегами членами комісії Мирославою Василенко, Юлією Костенко, Ларисою Сухопар, Мариною Рябокінь, Олександром Гаркавенком та Анатолієм Яненком, підтримано проект сесійного рішення «Про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області».

Також, взято до уваги інформацію Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації про те, що завдяки своєчасній реакції громадськості, зокрема, зверненню керівника Антикорупційного руху в Полтавській області Євгена Ніколаєнка щодо ситуації, яка склалася у Миргородській центральній районній лікарні з утилізацією біологічних матеріалів, проблему оперативно врегульовано.

Деяку суспільну напругу навколо призначення на посаду завідувача підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у м. Кобеляках Супруненка І.І. рекомендовано локалізувати консолідованими діями Кобеляцької районної ради та Департаменту охорони здоров'я ОДА.

Присутні активно дискутували стосовно клопотань про виділення коштів з обласного бюджету для забезпечення потреб громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, з двох міст і одного району. Констатовано, що по області загальна така річна потреба складає 300 млн гривень, які обласний бюджет забезпечити не в змозі. Тому порушення наявного пропорційного балансу може призвести до зникнення й мінімального цільового фінансування інших територій.

Євгеній Холод закликав колег бути прагматиками і розглядати винятково реальні і доступні важелі впливу на подібні непрості ситуації.

Відтак, у контексті Урядового наміру визначити охорону здоров'я пріоритетом 2017-го року, постійна комісія рекомендувала причетним фахівцям розпочати розробку відповідної обласної програми на засадах співфінансування з міських, районних, обласного та Державного бюджетів, а, також, підготувати проект цільового Звернення обласної ради до центральних органів влади з метою його ухвалення на сесії.

Потому депутати підтримали проект рішення, ініційований заступником голови обласної ради Анатолієм Ханком «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України», заслухали інформацію управління майном обласної ради щодо стану проведення конкурсних відборів на заміщення вакантних посад керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області галузей "Охорона здоров'я" та "Соціальний захист", опрацювали ще ряд підвідомчих питань.

Насамкінець, узагальнивши висловлені членом Ради директорів будинків-інтернатів при Міністерстві соціальної політики України Анатолієм Шкарбаном критичні зауваження, постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення рекомендувала Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації на наступному засіданні прозвітувати про перебіг підготовки до зими підпорядкованої мережі відомчих закладів та деякі кадрові аспекти.