На порядку денному – бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

2 червня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Валерія Пархоменка, розглянуто ряд бюджетних і майнових питань.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальники обласних управлінь і служб.

Комісія розглянула та підтримала проекти регіональних програм: Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК «Лтава» на 2011-2013 роки, обласної Програми збереженості документів Національного архівного фонду на 2011 рік, обласної Програми відзначення кращих медичних працівників та запровадження Полтавської обласної премії імені М.В. Скліфосовського. На пропозицію Валерія Пархоменка комісія підтримала проект обласної Програми організаційного забезпечення діяльності судів області на 2011-2015 роки за умови зміни її назви. Відтак запропоновано внести на розгляд п’ятої сесії обласної ради проект обласної Програми сприяння населенню області у судовому захисті та організаційного забезпечення діяльності судів області на 2011-2015 роки.

Депутати підтримали доповнення та зміни до обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків на 2011 рік в частині додаткового включення до плану заходів створення документального фільму з циклу «Земляки» про видатного поета, літературознавця Миколу Зерова, проведення реконструкції меморіального комплексу «Жертвам фашизму» у с. Великі Липняги Семенівського району. Доповнення до плану заходів на 2011 рік передбачає виділення коштів з обласного бюджету у сумі 149 тис. грн.

У ході засідання депутати детально розглянули та схвалили зміни до показників обласного бюджету на 2011 рік. За інформацією заступника начальника Головного фінансового управління Павла Кропивки, за рахунок додатково отриманих в міжсесійний період трансфертів з державного бюджету загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 136,1 млн. грн., з них за рахунок субвенцій з державного бюджету - на 132,8 млн. грн. та додаткової дотації - на 3,3 млн. грн.

Відтак обсяг субвенції з державного бюджету на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах області збільшується на 26,2 млн. грн. Із загального обсягу (65,4млн.грн.) субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла в зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідним органом державної влади чи органами місцевого самоврядування, 34,5 млн. грн. передається обласному бюджету, 30,9 млн. грн. - містам і районам області. За рахунок перерозподілу коштів обласного бюджету передбачається фінансування заходів та регіональних програм на загальну суму 2,5 млн. грн.

З метою більш детального аналізу змін до методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області та опрацювання проекту обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки, комісія вирішила повторно розглянути дані питання у робочому порядку.

Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про передачу з балансу Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавапаливо» комплексу будівель і споруд паливних складів. Після детального обговорення депутати зійшлися на тому, що на наступне засідання комісії необхідно запросити представників територіальних громад, зацікавлених у прийманні відповідного майна, заслухати пропозиції керівника КП «Полтавапаливо» і вже потім прийняти остаточне рішення.

Депутати підтримали приймання адмінбудинку за адресою м. Полтава, майдан Незалежності, 24 у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області, продаж об’єктів обласної комунальної власності територіальних громад області за адресою с. Федунка Шишацького району та с. Покровська Багачка Хорольського району.