Новий напрямок - інформаційна безпека

e-mail Друк PDF

23 вересня у Полтавській обласній раді для депутатів провели безперцидентний захід, присвячений інформаційній безпеці. Унікальність його полягає у тому, що вперше в Україні в одному місці зібралися представники трьох інституцій — громадянського суспільства, службою безпеки України та депутатами обласної ради, тобто органи місцевого самоврядування.

Сьогоднішня зустріч ставить собі на меті підвищення рівня обізнаності депутатського корпусу в умовах гібридної війни. Захід відбувся за ініціативи голови обласної ради Олександра Біленького спільно зі Служби безпеки України та пов'язаний з тими подіями, які відбуваються на сході нашої країни.

- Найближчого часу будемо ухвалювати комплексну програму безпеки Полтавщини - потрібно розуміти, які напрямки потребують першочергового фінансування. Це продовження серії семінарів, які, за моєї ініціативи, проводять експерти з різних галузей",  - зазначив голова Полтавської обласної ради.

- Тема безпеки стосується кожного. Ми бачимо в якому світі ми живемо, якого сусіда зі сходу дав нам Бог, і нам треба витримати це гідно. Тому тема безпеки, захисту інформації є вкрай актуальною і важливою. Обласна рада та облдержадміністрація повинні приділяти належну увагу цьому напрямку,- зазначив Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської облради.
Серед запрошених гостей, які завітали на цей захід - експерт-аналітик з питань інформаційно-когнітивної безпеки,  помічник-консультант Народного депутата України та радник голови прикордонної служби України Юрій Федоренко, заступник начальника СБУ в Полтавській області Володимир Дмітрієв, співробітники СБУ Дмитро Карапузов і Валерій Кулик-Куличенко та співробітник управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в Полтавській області Євгеній Тарасенко.
- Якщо ми думаємо, що депутати обласної, міської чи районної ради не є суб'єктами в інформаційній війні — ми дуже глибоко помиляємось. Кожна публічна особа, яка присутня в в системі мережі інтернет, кожна людина, яка дотична до прийняття рішень — є суб'єктом вивчення з боку РФ, - заявив у своєму виступі Юрій Федорченко. Він поінформував всіх присутніх щодо небезпеки, яка може чекати на користувачів у мережі Інтернет, наводячи приклади зараження систем важливих стратегічних об'єктів інтернет вірусами,що мали серйозні наслідки для державної безпеки в Україні та світі.
- Захист інформації це важлива складова політики безпеки держави, але не менш важливою складовою є інформаційна війна. Телекомунікації, ЗМІ, інтернет, соціальні мережі, як складова інтернету — це зброя у цій війні. Як свідчить досвід політичного життя багатьох країн світу останніх років, “інформаційна зброя” може повною мірою використовуватись як проти зовнішнього ворога, так і для вирішення внутрішніх суперечок. Сучасна розвинена держава спроможна за допомогою інформаційних засобів боротьби отримати повну перемогу над потенційним супротивником, ще до застосування традиційних бойових засобів. Розвиток електронних засобів поширення інформації призвів до якісної зміни традиційних форм засобів здійснення інформаційно-психологічного впливу на соціальні об'єкти, - наголосив він.
Як відзначив у своєму виступі Володимир Дмитрієв, інформаціна війна вплинула не тільки на українське населення, інформаційні складові цієї війни направлені також безпосередньо на населення Російської Федерації, стосовно яких проводиться ідеологічна мобілізація, психологічне програмування.
“На сучасному етапі існує нагальна потреба у висвітленні перед міжнародною спільнотою негативних аспектів, деструктивної діяльності російської пропаганди, стосовно нашої країни” - відмітив він.