Де зійдуться туристичні стежинки

e-mail Друк PDF

Ювілейні 40 обласні змагання з пішохідного туризму серед освітян відкрили у таборі “Маяк”, що у Полтавському районі. Саме сюди з'їхалась 21 команда міст та районів області, щоб помірятись витривалістю і знаннями. Керівник Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіслав Комісар розповідає — ювілейні змагання збіглись зі ще однією датою.

- Цього року ми взагалі святкуємо сорокаріччя освітянського туризму — на мою думку, унікальної течії. Адже популяризуючи спортивний туризм серед педагогів, ми тим самим поширюємо його на нашу молодь. І маємо серйозні результати — цього та минулого року жодні всеукраїнські змагання не обійшлися без призерів з Полтавщини, - сказав у своєму вітальному слові учасникам змагань Станіслав Комісар.

Згадували свою туристичну минувшину під час свята і очільники обласної ради — голова Олександр Біленький і його заступник Анатолій Ханко. Обидва — активні учасники туристичного руху у минулому, і сьогодні не полишають опіку про цей спортивний напрямок.

- Сьогодні ми робимо усе можливе, щоб і районні, і обласні змагання з туризму проходили на належному рівні, були забезпечені всім необхідним. Та потрібно рухати галузь на новий рівень. Перший крок — відновлений спорткомплекс Решетилівського аграрного ліцею, який ми плануємо зробити осередком туристичного життя не лише області, а і України. Після забезпечення усім необхідним інвентарем об'єкт буде приймати етапи Кубку України зі спортивного туризму та скелелазання, - зазначив голова обласної ради Олександр Біленький.

Ювілейні змагання у “Маяку” - це не лише випробування на спритність і вмитривалість. Цього року організатори також провели творчі конкурси серед учасників, які відображають ще й естетичний бік романтичного образу туриста — конкурс на кращу туристичну пісню та змагання тематичних відеофільмів та фотоколажів.