Відправили питання на доопрацювання

e-mail Друк PDF

27 вересня, під час засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, яка пройшла під головуванням депутата Валерія Капленка, представник обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський не зміг переконати народних обранців погодити клопотання приведення лісів у відповідності до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливих захисних ділянок в межах площ, орендованих підприємствами «Саліс», «Полтаваоблагроліс» та «Укрліктрави». У засіданні взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод, депутати: Микола Андрієнко, Микола Жук, Олександр Коросташов, Віктор Скочко, Василь Стасовський, Володимир Цибенко. Також на засіданні були присутні представники ЗМІ та громадськості.

Доповідачем з основних питань став представник управління лісового та мисливського господарства області Юрій Рогожинський. Він наполягав на необхідності проведення систематизації лісів, площі яких орендують названі підприємства. У свою чергу, ряд депутатів, серед яких голова комісії Валерій Капленко та депутат Віктор Скочко висловили серйозні сумніви та занепокоєння,

що проведення класифікації дозволить проводити лісозаготівлю в об’ємах, які перевищують встановленні законом та підзаконними актами.

 

- За 20 років роботи в комісії з аграрної політики та земельних відносин я не пам’ятаю розгляду подібних питань. Нам треба кращерозібратися і вивчити стан речей, і обов’язково запросити на наступне засідання орендарів цих лісових площ, - заявив Валерій Капленко.

- Я регулярно їжджу до Києва дорогою, яка лежить повз ці підприємства. І щоночі там ведеться лісозаготівля. Тому я не підтримую це клопотання, - висловив свою позицію Віктор Скочко.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Евгеній Холод нагадав учасникам засідання, що екологічна комісія облради на попередній сесії виступала за введення мораторію на лісозаготівлю у Полтавській області. Тоді депутати не підтримали ініціативу.

- Представники підприємств-орендарів лісу привели велику громаду з плакатами на сесію ради, щоб протестувати проти введення мораторію. Вони обґрунтовують це тим, що мораторій забере робочі місця. Якщо комісія з питань аграрної політики і земельних відносин нас підтримає, на найближчій сесії ми знову порушимо це питання, - сказав Євгеній Холод.

За результатами голосування членів комісії основні питання порядку денного були залишені на доопрацювання. Додатково депутати – члени комісії розглянули питання про підготовку звернення до Кабінету України щодо заходів підтримки тваринництва на Полтавщині. На думку голови комісії Валерія Капленка, для цього необхідно відновити програму відшкодування ПДВ. Члени комісії підтримали цю ініціативу.