Унікальний проект - бюджет участі на рівні області

e-mail Друк PDF

Ініціативу голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького впроваджує група фахівців, до якої входять, зокрема, відомі експерти з партиципаторного бюджетування Роман Широких та Анна Шавиро. 28 вересня робоча група збиралась вдруге, щоб обговорити конкретні кроки для впровадження проекту. Керівник робочої групи, ініціатор проекту голова обласної ради Олександр Біленький переконаний - можливість участі громади у розподілі коштів обласного бюджету стане каталізатором активності людей на місцях.

- Це вже навіть не інновація, а необхідність. На рахунках сільських рад області каменем лежать 500 мільйонів гривень. Та місцеві громади чи не вміють, чи не хочуть використовувати їх на потреби територій. При цьому постійно звертаючись до обласного бюджету за допомогою. А потім запитання: де вуличне, освітлення, водогони, ремонти дахів у щколах? Якраз наш проект допоможе громадам ефективно використовувати власні кошти і вирішувати напрямки їх першочергового розподілу, - сказав Олександр Біленький.

У плані програми - численні семінари і тренінги для представників органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ, на яких їм пояснять можливі механізми впровадження ініціативи. "Хоча кожен із варіантів потрібно буде пропрацьовувати на практиці, адже ініціатива бюджету участі на рівні області - ініціатива унікальна за своїм масштабом," - говорить експерт проекту Анна Шавиро.

- Ми говоримо про бюджету участі на рівні міського бюджету, і такі практики є і у нас, і за кордоном. Але такий великий проект - безпрецедентний в Україні, з невивченим досвідом. Та від нашого успіху залежить, чи буде зацікавлення самою ідеєю бюджету участі дрібних громад - рушіїв перетворень у районах. От зрушити їх з місця, вивільнити цивілізовану ініціативу людей - і є наше головне завдання, - вважає Анна Шавиро.

Про строки  реалізації проекту ініціатори і експерти не говорять. Зазначають лише, що найближчого часу розпочнеться широкомасштабна інформаційно-просвітницька кампанія для громад у питаннях бюджету участі.