Системна робота дала свій результат

e-mail Друк PDF

10 сесія Полтавської обласної ради VII скликання мала свої особливості. Майже півсотні питань порядку денного депутати розглянули за одне засідання - далась в знаки нові підходи у роботі в перед пленарний період, під час роботи комісій над порядком денним, які запропонував голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, народні депутати України Руслан Богдан та Сергій Шахов, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс; заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого бійця АТО Олександра Гончарова, який помер у госпіталі після тривалого лікування.

Пленарне засідання продовжилось врученням нагород. Голова обласної ради Олександр Біленький відзначив членів збірної Полтавської області, яка посіла перше загальнокомандне місце на ХІ Відкриті Всеукраїнській спартакіаді з рекреаційних видів спорту для людей з обмеженими можливостями, в якій  взяли участь спортсмени з інвалідністю з 23 областей України. Кубок змагань з рук голови обласної ради отримав капітан збірної Сергій Гнилосир. Інших спортсменів нагородили відзнаками обласної ради.

Потому перейшли до формування порядку денного. Так для обговорення у сесійній залі затвердили депутатський запит заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, депутата Олега Сазонова; питання, запропоновані депутатами Віктором Щуровим, Валерієм Капленком, Віктором Скочком, Людмилою Овчаренко,  членами постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном. Натомість депутати виключили з порядку денного питання: Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідності до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по приватному підприємству «Саліс» (відправлене на доопрацювання); Про недовіру голові Полтавської облдержамдіністрації Валерію Головку.

Під час розгляду питання порядку денного депутати, зокрема, ухвалили звернення депутата Руслана Ляшка та заступника голови обласної ради Анатолія Ханка із суспільно-значущих питань; проголосували за відміну рішення третього пленарного засідання сьомої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання № 147 від 14 червня 2016 року.

Дискусію викликало питання призначення керівників комунальних підприємств, з якого висловились заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати Людмила Овчаренко, Олег Діденко, Микола Бондар.

Ухвалили депутати і звернення до центральних органів влади з приводу мораторію на тарифи ЖКГ. У обговоренні навколо цього питання взяли активну участь народний депутат України Руслан Богдан, депутати Ігор Сірик та Валерій Прядко.

Ситуація в залі загострилася під час обговорення питання про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Полтавської області, зокрема питання створеної недавно ОТГ до якого увійшли село Бондарі Кременчуцького району і селища Нова Галещина Козельщинського району. Після довгих дискусій, у яких взяли участь і представники зазначених громад депутати це рішення ухвалили.

Також своїм рішенням депутати ухвалили звернення до центральних органів влади у питанні створення сприятливих умов для розвитку річкового транспорту, яке запропонував голова обласної ради Олександр Біленький, та    подання до Верховної Ради України щодо віднесення селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області до категорії міст районного значення.

Цього дня депутати ухвали ще низку звернень до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України:

- щодо виділення коштів з Державного бюджету для лікування важкохворих$

- щодо повернення системи оподаткування аграрного сектору, яка діяла до 01 січня 2015 року;

-  щодо прохання не скорочувати видатки на стипендії студентам вищих навчальних закладів в Державному бюджеті на 2017 рік;

- щодо ситуації, яка склалася у галузі охорони здоров"я Полтавської області з виплатою заробітної плати та оплати комунальних послуг;

-  щодо ситуації, яка склалася по виплаті субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості  з різниці в тарифах.

Усього цього дня депутати обговорили 49 питань порядку денного. Після чого голова Олександр Біленький закрив 10 сесію Полтавської обласної ради VII скликання.