Молочні ріки: чи потрібен Полтавщині річковий транспорт?

e-mail Друк PDF

На минулій сесії Полтавської обласної ради депутати 59 голосами затвердили звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України, з проханням доопрацювати проект Закону "Про внутрішній водний транспорт". Мова про зниження рентного навантаження на перевізників, які користуються річковими "шляхами", щоб цей вид транспорту став доступнішим.

- Наші аргументи досить прості - таким чином ми знижуємо тиск на наші багатостраждальні дороги, які просто не встигаємо ремонтувати з року в рік. Закопуємо сюди чималі кошти - і їх за сезон розбивають крупногабаритні вантажівки. Ми також звертаємось до наших колег-депутатів обласних рад України з пропозицією підтримати наші ініціативи, - прокоментував ініціативу голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Перевезення вантажів річковим транспортом - ідея не нова. "Водні шляхи" активно використовують підприємці у Європі та США. За даними Мінагропрому за минулий рік 25% від загальної маси вантажів річками сплавляють у Франції. У США цей показник ще більший - 55%. В Україні ж річкові перевезення займають ледь 5% усіх обсягів.

"Хоча розвиток саме цієї галузі могла б дати Полтавщині чималий зиск", - говорить директор департаменту агропромислового розвиткуПолтавської ОДА Сергій Фролов.

-  Прихід нового інвестора - це завжди прибутки у громади. З 2010 року у нас працюють підприємства СТОВ СП "Нібулон" - і маємо 1,5 мільйона гривень інвестицій на розвиток Градизька. Якщо ж говорити суто про галузь річкових перевезень, то тут виграє не лише питання доріг. Вже сьогодні на перевезеннях водою агровиробник економить 50 гривень на тонні. Рахуйте самі, - пропонує Сергій Фролов.

На сьогодні Полтавщина - перша область, яка консолідовано порушила питання про раціональність перевезення сільгоспродукції без шкоди для доріг. Тепер черга можновладців у столиці - підтримати перспективну і екологічно безпечну альтернативу, чи і далі щосезону "закопувати" мільярди гривень у ремонт доріг.