Історичний момент у вирішенні проблем побутових відходів

e-mail Друк PDF

7 жовтня 2016 року на Полтавщині підписали Меморандум про співпрацю у рамках реалізації першої в Україні Субрегіональної стратегії поводження з відходами. Під унікальною програмою підписи поставили, зокрема голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Полтавської ОДА Валерій Головко,  міський голова Полтави Олександр Мамай, голови РДА та рад п'яти районів — Полтавського, Машівського, Новосанжарського, Карлівського та Чутівського. "Це документ  - не просто декларація. Наступним кроком стане створення Координаційної ради, до якою увійдуть представники усіх сторін Меморандуму із залученням провідних науковців області", - розповів про найближчі плани голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Цієї стратегії вже давно чекала Полтавщина - взяти хоча б проблеми Макухівки, про яку вже знає вся Україна. На мою думку потрібно міняти саму філософію поводження з побутовими відходами - тут мало просто роздільного збору сміття. У Європі побутові відходи - це сировина, яка приносить чималі прибутки. А в Україні дійшло до того, що сміття просто перевантужується з області в область - і на тому всі зміни закінчуються, - сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

За два місяці члени Координаційної ради вже за два місяці мають розробити і сам план реалізації проекту, і його фінансування, яке депутати потому розглянуть на найближчій сесії обласної ради. Взагалі ж кошти на впровадження заходів виділятимуться лише за умови співфінасування з районних бюджетів.

-  Відкладати вирішення питання немає куди. Тому буду лобіювати вирішення цієї проблеми і на державному рівні. До проектів, які будуть пропонуватись, будуть суворі вимоги і за розташуванням полігонів біля населених пунктів, і взагалі з питання поводження з побутовими відходами районів області.

Будь-які зміни, що стосуються місцевих громад, за словами підписантів Меморандуму, будуть узгоджуватись через громадські слухання.